Realizacja nagrodzonych projektów konkursu „Zaprojektuj kurtyny zamgławiające w Oławie”.

Opublikowano 04 kwi 2022
im

W 2020 roku studenci kierunku Architektury Wnętrz wzięli udział w konkursie pn. „Zaprojektuj kurtyny zamgławiające w Oławie”. Konkurs był zorganizowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie, we współpracy z Wydziałem AWWiS Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Dwuetapowy konkurs był dedykowany studentom Akademii Sztuk Pięknych.

Celem konkursu było zaprojektowanie kurtyn zamgławiających zlokalizowanych w pięciu różnych miejscach Oławy, które uatrakcyjnią tereny miejskie, a mieszkańcom zapewnią ochłodę i poprawę komfortu termicznego w upalne dni.

29 maja 2020 podczas posiedzenia komisji konkursowej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.
Do drugiego, ostatniego etapu konkursu, zgłosiło swoje prace 13 studentów przedstawiając 23 projekty kurtyn.

Główne nagrody otrzymali:
Anna Aksamit za kurtynę zaprojektowaną dla „Alei Dobrych Serc”
Natalia Piksa za kurtynę za zaprojektowaną na ul. Żołnierza Polskiego „Fontanna”
Julia Wieczorek za kurtynę zaprojektowaną dla „Łącznika"
Karolina Ceremuga za kurtynę zaprojektowaną w Parku Miejskim
Anna Aksamit za kurtynę za zaprojektowaną na na pl.Gimnazjalnym

Obecnie trwają prace nad realizacją kurtyny w Parku Miejskim, autorstwa Pani Karoliny Ceremugi

Zaprojektuj kurtyny zamgławiające w Oławi