Przejdź do treści

Projekt ,,Przyjazne miasto"

Ogłoszenie
Opublikowano 14 mar 2023
azg

Współpraca Katedry Wzornictwa ASP z Urzędem Miasta przy tworzeniu projektów związanych z Wrocławiem.

Dzięki pomysłowi  dr Krzysztofa Kubaska, kierownika pracowni Projektowania Prospołecznego oraz współpracy z dyrektorem ds. Smart City, Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia Roberta Bednarskiego, doszło do podpisania porozumienia o współpracy między Urzędem Miasta a Katedrą Wzornictwa.

Ruszył projekt „Przyjazne miasto”, W ramach tego przedsięwzięcia studenci będą mogli przełożyć swoje pomysły związane z lepszym życiem w naszym miecie na różnego rodzaju projekty. Został skonstruowany plan na długotrwałą współpracę. Pierwszym wyzwaniem związanym z projektem „Przyjazne Miasto”, który studenci będą realizowali jest problem bezpieczeństwa rowerzystów oraz infrastruktury rowerowej Wrocławia pod nazwą „Rowerowy Wrocław”. Dla potrzeb projektu powołany został zespół projektowy w składzie: Katarzyna Kusowska, oficerka miejska oraz Robert Bednarski od strony Urzędu Miasta, a od strony Katedry Wzornictwa zespół projektowy tworzą: prof. Piotr Jędrzejewski z pracowni projektowania Kinetycznego, wspomniany wyżej dr Krzysztof Kubasek oraz dr Jarosław Kowalczyk z pracowni Komunikacji Wizualnej. W projekcie jednak bezwzględnie najważniejsze uczestnictwo będą mieli eksperci w postaci rowerzystów wrocławskich, którzy ze swoją wiedzą i problemami wniosą dużo zagadnień projektowych wymagających rozwiązania. 

Studenci Wzornictwa będą pracowali w zespołach projektowych używając wielu metod projektowych, rozmawiając z rowerzystami, analizując infrastrukturę, przeprowadzając badania i oczywiście projektując przyjazne rozwiązania. 

Jest to unikatowy projekt na skalę Polski, wpisujący się w model tworzenia Przyjaznego Miasta. Przed nami dużo wyzwań i otwarte wrażliwe głowy pełne pomysłów. Wierzymy, że nasze działania staną się inspiracją dla wielu instytucji, a przed wszystkim mamy nadzieję, że nasze pomysły zostaną wdrożone. Wszystko po to, aby Wrocław był bardziej przyjaznym miejscem. 

Link: 

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/w-ramach-projektu-przyjazne-miasto-studenci-akademii-sztuk-pieknych-beda-naprawiac-wroclaw

 

zdjęcia: Janusz Bochajczuk

Pozostałe aktualności