Przejdź do treści

Projekt LAACT3.0 na tegorocznym Kinomuralu

Ogłoszenie
Opublikowano 15 wrz 2022
and

Light As A Creative Tool [LAACT] 3.0 to seria warsztatów z międzynarodowymi artystami, którzy pracują w obszarze sztuki mediów i tworzą instalacje projekcyjne lub mappingi. Formuła LAACT od 2018 łączy doświadczenia praktyczne artystów z przestrzenią dla publikacji i badań teoretycznych czy dyskusji wokół instytucji i produkcji wydarzeń artystycznych.

W maju 2022 rozpoczęliśmy serię wydarzeń LAACT 3.0 warsztatami i pokazem podczas Nocy Muzeów. Zaproszeni artyści: Mahshid Mahboubifar, Zuza Dolega, Daniel Popescu i Jeremy Griffaud pokazali przenikające się instalacje light art i wideo pod wspólnym tytułem „Landscape”. Robert Sochacki prowadził warsztaty, a Paweł Lisek dołączył do wystawy ze specjalnie stworzonym krajobrazem dźwiękowym.

Plakat promujący Kinomural 2022

We wrześniu kolejni artyści będą pracować w naszej przestrzeni tym razem tworząc audio-wizualne obiekty, które zostaną zaprezentowane 25. września podczas festiwalu Kino Murale na Nadodrzu. „Open Composition” będzie twórczym kolażem artystów pracujących na pograniczu kompozycji dźwięku, sztuki wizualnej i generatywnej: Patricka K.-H., Laury Adel, Roberta Sochackiego i Huberta Kurkiewicza. Informację o Kino Murale 2022 można znaleźć tutaj

Zwieńczeniem programu LAACT 3.0 w 2022 roku będą prezentacje artystyczne i otwarta dyskusja 14 października. Prezentacje wizualne przygotowane jak zwykle podczas wspólnych warsztatów artystycznych będą otwarte dla publiczności na dziedzińcu Muzeum oraz na zewnętrznej ścianie budynku od godz. 16:00. Na spotkanie i dyskusję z artystami i artystkami uczestniczącymi w tej części wydarzenia zapraszamy od 17:00 do 19:00.

W październikowym spotkaniu udział wezmą artyści z Niemiec (Tom Groll i Kuno Seltmann) i Autsrii (Mutual Loop, kolektyw), osoby studiujące na ASP we Wrocławiu na zaproszenie dr Roberta Soachackiego oraz dyrektor artystyczna i producentka festiwalu Lightning Guerilla Katerina Mirovic razem z wykładowcą z Uniwersytetu ALUO Bostjanem Drinovicem z Ljubljany.

Więcej informacji na temat LAACT 3.0 można znaleźć tutaj

Edycję 2022 wspierają

Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Pawilon Czterech Kopuł oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu
Forum Ljubljana Instytut Sztuki i Produkcji Kulturalnej ze Słowenii
Austriackie Forum Kultury Warszawa

Pozostałe aktualności