PRÓG / 10. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów

Opublikowano 24 Maj 2024
azg
PRÓG / 10. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów_wernisaż

Zapraszamy do obejrzenia filmów, w których tegoroczni uczestnicy wystawy opowiadają o swojej twórczości.

Spośród prac dyplomowych powstałych na wydziałach nowych mediów w akademiach sztuk pięknych w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu, zostały wybrane dzieła reprezentujące każdą uczelnię – które prezentowane były na wystawie w Centrum Sztuki WRO od 21 marca do 28 kwietnia.

W czwartek 21 marca, w trakcie uroczystego otwarcia wystawy w Centrum Sztuki WRO, poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Nagrodę główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Erwin Jeneralczyk z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i jego praca „Przestrzenie szumu” (Pracownia Archisfery, prof. Grzegorz Biliński).

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Zubel z pracami „Intruz” i „Gość” (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Sztuk Pięknych, Instytut Fotografii i Multimediów: Intruz – Pracownia Obrazowania Fotograficznego, prof. Marek Domański; Gość – Pracownia Multimediów prof. Łukasz Ogórek).

Zapraszamy na kanał na Youtube Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie opublikowane są Artist Talks ze wszystkimi uczestniczkami i uczestniczkami wystawy. Filmy zrealizowane zostały przez Mirę Boczniowicz.