PrintCard Wrocław „Piasek/Sand”

Opublikowano 01 cze 2023
im

20 maja w urokliwym Juhan Liiv Museum, Rupsi, Estonia otwarta została wystawa projektu PrintCard Wrocław „Piasek/Sand”. Wydarzenie jest efektem współpracy między Pracownią Książki Artystycznej prof. Anny Janusz-Strzyż i ad. Mariusza Gorzelaka a Juhan Liiv Museum.

Bieżąca edycja projektu PrintCard odnosi się zarówno do spuścizny Juhana Liiva – estońskiego poety okresu romantyzmu, jak i do problemów związanych z pojęciem „piasek” (słowo liiv w języku estońskim oznacza piasek).

W wystawie bierze udział 120 artystów z 26 krajów w tym pracownicy, doktoranci i studenci ASP Wrocław. Wystawę przygotowali dr Mariusz Gorzelak, dr Ioannis Anastasiou i mgr Maja Dokudowicz. Zarówno Ioannis jak i Maja są zatrudnieni na stanowiskach laboranckich w Katedrze Grafiki Artystycznej.

Organizacja wystawy oraz całego przedsięwzięcia zgodna jest ze strategią rozwoju Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w zakresie współpracy i partnerstwa z instytucjami międzynarodowymi w szeroko rozumianym zakresie społecznym i kulturowym, upublicznianie na wystawach, prezentacjach działalności naukowej w tym artystycznej, umacnianie wizerunku ASP jako kompetentnej, prestiżowej, wszechstronnej, odważnej i wyjątkowej artystyczno-badawczej uczelni wyższej oraz poszukiwanie nowych możliwości wystaw zbiorowych, realizacji projektów artystycznych pracowników uczelni za granicą.

Wyjazd sfinansowany został z programu Duże Granty Artystyczne ASP Wrocław.

Wystawa potrwa do 15.09.2023 r.

PrintCard Wrocław „Piasek/Sand”