Prawo dla artystów w pigułce

Opublikowano 30 lis 2022
im

Życie artysty to nie tylko tworzenie sztuki, lecz także szara rzeczywistość pełna przepisów, ograniczeń i kruczków prawnych. Młody artysta nierzadko nie jest świadomy swoich praw na rynku pracy. Do osiągnięcia sukcesu, oprócz talentu i ciężkiej pracy, potrzebna jest także wiedza z podstaw prawa.

8 grudnia o godzinie 10.00 zapraszamy na szkolenie w Auli 410 Centrum Sztuk Użytkowych Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ul. Traugutta 18-21 Wrocław).

Szkolenie będzie obejmowało praktyczne aspekty prawa dla artystów. W ramach wydarzenia poruszone zostaną tematy takie jak:

- wady i zalety rodzajów umów dla typów działalności artystycznej

- przekazywanie i udostępnianie praw do stworzonego przez nas dzieła

- jakie kroki prawne należy podjąć przed wykorzystaniem twórczości innego autora

- jakie ulgi podatkowe przysługują artystom

- jaki wpływ na pracę artysty w Polsce będzie miała Ustawa o artystach zawodowych

Do udziału w szkoleniu zaproszeni są studenci i absolwenci, a także pracownicy wrocławskich uczelni artystycznych. Będzie więc także okazja do lepszego poznania się i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/VsEmMVcAzCp2nJoo6

Przewidywany czas trwania szkolenia – 2 godziny.

Więcej informacji na stronie

Prawo dla artystów w pigułce