Przejdź do treści

Potrzebna krew

Ogłoszenie
Opublikowano 12 sty 2023
and

Centrum krwiodawstwa odnotowało niskie stany w czterech grupach krwi: O Rh+, O Rh-, A Rh- oraz A Rh+. Pomóż, jeśli możesz. Szczegóły poniżej.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9  zaprasza wszystkich zdrowych mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do oddawania krwi i jej składników w RCKiK we Wrocławiu, Terenowych Oddziałach w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych. 

W tej chwili szczególnie serdecznie zapraszamy Dawców/Osoby  z grupami krwi O Rh-, A Rh- oraz O Rh+. Zgłaszając się do oddania krwi należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). 

Grafika informacyjna

Krwiodawcą może być osoba w wieku od 18 do (60- jeżeli nigdy nie oddawała krwi) lub 65 lat (jeżeli już oddawała krew) ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić minimum 2 l płynów, natomiast w dniu oddawania krwi spożyć lekkostrawny posiłek i także bardzo dobrze nawodnić się (woda, soki, herbata). Nie można pić alkoholu 24 godziny przed oddawaniem krwi.

Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew i jej składniki znajdą Krwiodawcy na naszej stronie internetowej: www.rckik.wroclaw.pl

Oddanie krwi pełnej (450 ml) trwa średnio zaledwie 8 minut, a ratuje życie drugiego człowieka.

Grafika informacyjna

Pozostałe aktualności