Pokaz dmuchania szkła studentów Wydziału Ceramiki i Szkła

Opublikowano 05 kwi 2024
and

Z okazji Europejskich Dni Rzemiosła 2024 – 3 kwietnia, studenci Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu: Natalia Komorowska (Katedra Ceramiki) i Jarosław Kozioł (Katedra Szkła) pod patronatem Związku Artystów Szkła przygotowali pokaz dmuchania szkła dla gości Krakowskiej Huty Szkła.

W dniach 2–7 kwietnia 2024 r. odbywają się Europejskie Dni Rzemiosła Artystycznego (EACD). Temat tegorocznej, 18. edycji to „Małe palce, fachowe dłonie”.

Pokaz dmuchania szkła studentów Wydziału Ceramiki i Szkła

Wydarzenie reprezentowało Polskę w festiwalu EACD (European Artistic Craft Days) / JEMA (Journées Européennes des Métiers d'Art) i zostało zrealizowane ze środków World Crafts Council Europe we współpracy z Unią Europejską.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją, którą przygotowała Valeryia Kaliaha – koordynatorka promocji Związku Artystów Szkła.

Więcej o festiwalu >> na stronie <<