Po spotkaniu i warsztatach z Iwoną Chmielewską

Opublikowano 04 kwi 2023
azg
spotkanie z Iwoną Chmielewską

16-17 marca 2023 w budynku CSU odbyły się warsztaty z Iwoną Chmielewską, cenioną na całym świecie ilustratorką i pisarką, twórczynią autorskich książek obraz(k)owych, wydawanych między innymi w Korei Południowej, Chinach, Japonii, Meksyku czy Niemczech.

Iwona Chmielewska trzykrotnie zdobyła „ilustratorskiego Oscara", czyli Bologna Ragazzi Award i trzy razy była finalistką Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w kategorii graficznej.
Studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów mieli okazję spotkać się z tą niezwykłą artystką, rozmawiać z nią i pracować. Iwona Chmielewska odwiedziła nas tuż po powrocie z tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Bolonii i dzieliła się swoimi cennymi refleksjami, spostrzeżeniami i odkryciami targowymi.
Organizatorki dziękują wszystkim uczestnikom i – przede wszystkim – Artystce za wspólnie spędzony czas pełen inspirujących doświadczeń. Dziękujemy także dr Anicie Wincencjusz-Patynie, która zaprezentowała sylwetkę Iwony Chmielewskiej inicjując czwartkowe otwarte spotkanie z Autorką.

Organizatorki warsztatów i spotkania:
Joanna Skrzypiec-Żuchowska i Magdalena Wosik z Pracowni Książki