Przejdź do treści

Paulina Woźny laureatką Konkursu Young Design

Ogłoszenie
Opublikowano 02 lis 2022
im

W tegorocznej edycji konkursu Young Design młodzi projektanci zaprezentowali projekty realizujące ideę dobrostanu. Motyw konkursu nawiązywał do patrona 2022 roku – Ignacego Łukasiewicza.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 września nagrodzona została Paulina Woźny, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Nagrodzony mebel „Noeza. Mebel hybrydowy dedykowany mikroprzestrzeni. ” to projekt dyplomowy magisterski zrealizowany w Laboratorium Projektowania Przestrzeni i Obiektów Interaktywnych i Multimedialnych dr hab. Dominiki Sobolewskiej, prof. ASP.

Więcej o projekcie i autorce na stronie

Wirtualna wystawa nagrodzonych prac

"Noeza" to mobilne biurko oferujące szereg rozwiązań w trosce o zdrowie psychofizyczne użytkownika. Odpowiada na problem zachowania zdrowego balansu pomiędzy pracą, a odpoczynkiem wśród młodych ludzi. Cały proces projektowy został poprzedzony wnikliwą analizą opartą na wywiadach przeprowadzonych z projektantami, branżystami z dziedziny designu, a także z potencjalnymi użytkownikami.
"Noeza" wyposażona została w autorski, manualny system nawigacji wysokości; parawan-organizer; matę do jogi. Ważnym elementem jest także składana lampa wbudowana w ruchomy blat. Sterowana za pomocą panelu dotykowego, zasilanego przez port usb, pozwala na dostosowanie warunków oświetleniowych do indywidualnych preferencji użytkownika. Daje możliwość uzyskania optymalnego oświetlenia do pracy – o neutralnej barwie oraz o barwie ciepłej, odpowiedniej dla fazy relaksu. Konstrukcja biurka jest w całości demontowalna, co ułatwia transport mebla. Zaprojektowana z myślą o ekonomicznym wykorzystaniu przestrzeni zajmuje niecałe 0.5 m2 powierzchni podłogi, przez co nadaje się do wnętrz o małym metrażu.

Paulina Woźny laureatką Konkursu Young Design
Paulina Woźny laureatką Konkursu Young Design
Paulina Woźny laureatką Konkursu Young Design

Pozostałe aktualności