Parallel Traces

Opublikowano 22 mar 2019

Dzięki długiej tradycji kształcenia artystów wizualnych, Wydział Rzeźby UAD i jego kadra nieustannie poszukują nowych mostów między granicami kulturowymi a pojawiającymi się tendencjami. Będąc w samym centrum tego szybko zmieniającego się środowiska, naszym celem jest ciągłe doskonalenie dzięki pracy twórczej i współpracy z naszymi partnerami i współpracownikami. Wystawa ma na celu stworzenie silnej i długotrwałej więzi między dwiema bardzo podobnymi instytucjami (Wydział Rzeźby UAD i ASP) i powtórzenie wspólnej drogi, którą podążamy. Wystawione prace profesorów z Wydziału Rzeźby UAD odzwierciedlają twórcze poszukiwania i różne sposoby plastycznego wyrazu, techniki, pomysły. Są przykładem tego, jak uniwersalne może być rozumienie rzeźby, jak bardzo możemy być różni, a jednocześnie podobni.

info. Ekipa Galerii MD_S