Otwarcie wystawy Trzysta kilometrów

Galeria Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4
Wrocław

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00 do Sztuki na miejscu, na wernisaż wystawy Trzysta kilometrów.

Na wystawie prezentowane są efekty międzynarodowego, kolaboracyjnego projektu graficznego, realizowanego przez studentów Tokyo University of the Arts oraz ASP we Wrocławiu.

Prace powstały pod wpływem tekstu Olgi Tokarczuk, której inspirująca obecność w galerii ... niewykluczona.

Zaproszenie na wystawę 300 km

Punktem wyjścia do pracy artystycznej i projektowej był tekst Olgi Tokarczuk pt. „Trzysta kilometrów” z książki „Bieguni” (tłum. Hikaru Ogura). Noblistka sama wybrała tekst i życzliwie patronuje temu przedsięwzięciu. Celem było stworzenie autorskiej książki lub sekwencji grafik, dla których źródłem inspiracji jest tekst literacki oraz badania artystyczne poprzez wykorzystanie rozmaitych kontekstów interpretacyjnych. Uczestnikami projektu są studenci Pracowni Grafiki Tokyo Geidai kierowanej przez prof. Michaela W. Schneidera oraz Azusa Takahashi, gościnnie – prof. Aleksandra Janik. Studenci ASP we Wrocławiu realizowali swoje prace pod kierunkiem prof. Magdaleny Wosik, dr Joanny Skrzypiec-Żuchowskiej i dr Karoliny Wiśniewskiej w Pracowni Książki oraz dr Pawła Puzio i mgr Wojciecha Kołacza w Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Eksperymentalnych. Mamy nadzieję, że wspólna praca stworzyła przestrzeń kreatywnego działania oraz interdyscyplinarnego i interkulturowego dialogu.

Uczestnicy: Karolina Borowska, Iga Bujarkiewicz, Maciej Bykowski, Aleksandra Damasiewicz, Modesta Gorol, Kinga Gralak, Wiktoria Kruk, Justyna Łaciok, Weronika Majak, Marta Naskręt, Ivana Pavlíková, Maciej Procków, Louise Rouse, Yasuko Saitō, Kanamori Sakurako, Aleksandra Sęczyk, Katarzyna Steć, Maja Śmietanka, Wiktoria Vogel, Shu Yan, Mizutani Yu, Wang Ziwen.

Organizatorzy:
Tokyo Geidai, Japonia