Otwarcie wystawy Studyjne Eksperiencje

Opublikowano 17 Maj 2023
and

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy pt. Studyjne Eksperiencje odbywającej się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Chojnicach.

Wernisaż odbył się 13 maja w Centrum Sztuki Collegium ARS. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W wystawie biorą udział Studenci oraz Prowadzący z Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych, Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie i Rzeźbie, I Pracowni Rzeźby, II Pracowni Rzeźby oraz Pracowni Projektowania Rzeźby w Architekturze i Urbanistyce. Tuż po otwarciu wystawy odbyła się dyskusja o malarstwie pt. Obraz – czyli co? Dyskurs poprowadzili dydaktycy z Wydziału Malarstwa: prof. Jacek Jarczewski oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 13 czerwca. W czasie trwania wystawy będzie możliwość rozmowy z kuratorką oraz uczestnictwa w warsztatach z tworzenia w ściennych technikach malarskich pt. Sgraffito współczesne.

Organizator: Chojnickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia
Kurator Projektu: as. Jarosława Pabich-Szmyt