Otwarcie wystaw – Rzeźba, Pracownie Otwarte

Opublikowano 19 cze 2023
and

W środę 14 czerwca o godzinie 12:00 w holu wejściowym budynku ASP przy Placu Polskim 3/4, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy RzeźbaPracownie Otwarte oraz ogłoszenie wyników konkursu Super Forma 2022/23.

Wydarzeniu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Julii Pałki (wiolonczela) i Emilii Pałki (Saksofon). Podczas wernisażu, odbyła się także promocja nowego wydania Zeszytu Rzeźbiarskiego nr 11,5 w formie tomiku poezji Słowoprzestrzeń.

Otwarcie wystaw – Rzeźba, Pracownie Otwarte oraz wręczenie nagród Super Forma 2022/23

Wyniki konkursu Super Forma 2022/23

Jury w składzie:

• Marta Nokielska (MWW Wrocław)
  • prof. Przemysław Lasak (ASP Wrocław)
  • Katarzyna Zahorska (Galeria Miejska we Wrocławiu)

przyznało nagrody:

I miejsce – Filip Hruby, III rok, Proces, drewno, ceramika, wideo, 2022 – realizacja wytypowana przez Pracownię Technik Rzeźbiarskich – Drewno, prowadzący: dr Andrzej Kosowski, as techn. Dariusz Nowak

II miejsce – Łukasz Samotyha, V rok, Doświadczenie wewnętrzne, gips patynowany, 2023 – realizacja wytypowana przez Pracownię Rzeźby 001/002, prowadzący: prof. Christos Mandzios; dr hab. Magdalena Grzybowska, prof. ASP oraz dr Marek Sienkiewicz, ad.

III miejsce – Angelika Stefaniak, IV rok, Pomnik postpandemiczny, diorama, 2023 – realizacja wytypowana przez Pracownię Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich, prowadzący: dr hab. Mateusz Dworski, prof. ASP oraz mgr Marcin Michalak, as.

Wyróżnienie – Paulina Francuz, Węzeł płaski, marmur, 2022 – realizacja wytypowana przez Pracownię Technik Rzeźbiarskich – Kamień, prowadzący: dr Radosław Keler, ad. oraz as. techn. Marek Wikar

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim studentom biorącym udział w konkursie!

Gorące podziękowania dla wszystkich pracowników oraz studentów kierunku Rzeźba zaangażowanych w przygotowanie wystaw Rzeźba, Pracownie Otwarte, a w szczególności koordynatorowi dr Markowi Ruszkiewiczowi.

Organizacja konkursu Super Forma 2022/23: dr Roland Grabkowski

Zdjęcia: Marcin Derda