OP_TALKS | TWÓRCZE SPOTKANIA Z ARTYSTKAMI OP_YOUNG

Opublikowano 30 mar 2023
azg

Jak wygląda praca z ceramiką? Czy sztuka może być tworzona z materiałów przyjaznych dla środowiska? Czy dzieło może być przekaźnikiem w odkrywaniu własnego "ja"?

W kwietniu w ramach wystawy pt. "Life Takes on a Different Meaning" czekają nas twórcze spotkania z laureatkami OP_YOUNG 2022. Będziemy mieli okazję wspólnie wyciszyć się w przestrzeni galerii z Agnieszką Gotowałą, wysłuchać opowieści Darii Kowalewskiej o pracy z ceramiką, a także dowiemy się o możliwościach zastosowania bioplastiku w procesie twórczym, o czym opowie nam Ada Lach-Lewandowska. Twórcze spotkania z artystkami OP_YOUNG przez cały kwiecień w OP ENHEIM. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM:

2.04.2023, godz. 14:00
OP_TALKS | Sunrise. Żywioł materiału - o ceramice z perspektywy twórcy.
Spotkanie z Darią Kowalewską

Podczas spotkania z Darią Kowalewską, laureatką programu OP_YOUNG, nie tylko wspólnie zwiedzimy wystawę pt. "Life Takes On a Different Meaning", ale poznamy też różnorodne surowce i materiały, z których w swojej twórczości korzysta artystka. Będzie to spotkanie praktyczne, połączone z opowieścią o ceramice z perspektywy twórcy.

Ilość miejsc ograniczona: 20

13.04.2023, godz. 18:30
OP_TALKS | Bioplastik i jadalne eko-tworzywa.
Spotkanie i warsztaty z Adą Lach-Lewandowską

Jak w łatwy sposób przysposobić ekologię w naszym codziennym życiu? Czy sztuka może być tworzona z materiałów z przyjaznych naturze? Zapraszamy do udziału w spotkaniu warsztatowym z Adą Lach-Lewandowską, która podczas wspólnego działania opowie o swojej praktyce twórczej oraz zademonstruje różne formy bioplastiku, serwowanych również w formie wegańskich przekąsek.

Ilość miejsc ograniczona: 12

20.04.2023, godz. 18:30
OP_TALKS | Głębokiego ciała szepty. O świadomości zamieszkującej w ciele - spotkanie z Agnieszką Gotowałą

Spotkanie, które odbędzie się w przestrzeni instalacji, poświęcone będzie procesom twórczym, różnym ścieżkom pracy w sztukach wizualnych i performansie, inspiracjom naturą zewnętrzną i wewnętrzną, praktykom performatywnymi, które rozwijają i wspierają relację z ciałem i z sobą oraz połączeniom między sztuką, a życiem.

Ilość miejsc ograniczona: 12

ARTYSTKI

Daria Kowalewska (ur 1996 r. w Białymstoku) - rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się rzeźbą w metalu, drewnie i ceramice. W procesie twórczym Istotne jest dla niej powiązanie form istniejących w naturze z abstrakcyjnymi kształtami dającymi jedynie wrażenie skojarzeń z tym, co zostało już stworzone. Swoje prace prezentowała na wystawach: "Kolekcja czyli wybór" w Muzeum Narodowym w Gdańsku, "Luci Ed Ombre del Legno Sympozjum" we Włoszech. Brała udział w plenerach artystycznych związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu "Cosmic Nature" oraz "LAB ORO" w Orońsku.

Ada Lach-Lewandowska (ur. 1991r., Szczecin) - artystka wizualna, w marcu 2021 roku obroniła pracę magisterską pt. "Interpretacje przestrzenności. Miejsce jako rzeźba." na kierunku Rzeźba na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Laureatka nagrody Związku ZPAP za pracę dyplomową prezentowaną na wystawie "Sztuka Przejścia '21 Najlepsze Dyplomy ASP" we Wrocławiu. W swojej twórczości eksploruje znaczenie czasu, przestrzeni oraz wspomnień. Prace jej autorstwa prezentowane były na wystawach indywidualnych "Miejsca osobiste" w Galerii Jest we Wrocławiu, "Timescape" cave x artlokal oraz na wystawach zbiorowych m.in. "Ciało obce" w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S i "Auditorium Comicum", w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu.

Agnieszka Gotowała (ur. 1986r., Wrocław) - artystka wizualna, fotografka, performerka. Ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obszarem jej zainteresowań są poszukiwania, doświadczanie i transformacja w obszarach związanych ze stanami człowieka oraz natury, jak i pamięcią i tożsamością w nich zawartą. Swoje prace wystawiała w Polsce i za granicą. Cykl prac "Jestem swoim domem" był prezentowany w ramach wystaw indywidualnych we Wrocławiu (Galeria Miejsce Przy Miejscu 14), podczas Rybnik Foto Festiwal, Interchange w Batumi, Fotofestiwalu w Łodzi oraz Suwon International Photo Festival. Jest laureatką PhotoLab Batumi Photo Days 2019 oraz uczestniczką rezydencji artystycznych w tym Kunstnarhuset Messen w Norwegii.

Zapraszamy do udziału!

Spotkania towarzyszą wystawie "Life Takes on a Different Meaning", będącej podsumowaniem trzeciej edycji programu mentorskiego OP_YOUNG: bit.ly/OP_Young_2021

Więcej o wystawie:bit.ly/3TP37LX

Organizator | Organizer: OP ENHEIM