Przejdź do treści

OPEN CALL: Szałfenster "POKÓJ-NIE-POKÓJ"

Komunikat
Opublikowano 23 Maj 2023
azg

Mikrofestiwal Sztuki i Designu SZAŁFENSTER już po raz 9ty w Gliwicach! Tym razem pod hasłem “POKÓJ - NIE - POKÓJ”.
Tradycyjnie spotykamy się w gościnnej przestrzeni ogrodu i galerii garażowej GUG pod patronatem Stowarzyszenia Forum Ceramików w Gliwicach (Ul. Ziemowita 1).

SZAŁFENSTER to miejskie święto sztuki, projektowania, twórczej ekspresji i mocy opowieści. To uczta dla koneserów, warsztat dla entuzjastów, plac zabaw dla dorosłych i dzieci, pole do eksploracji dla poszukiwaczy nowych idei… słowem to jest TO miejsce, które warto odwiedzić 1 lipca 2023!

1 lipca 2023 roku, przestrzeń Galerii CUG i ogrodu Stowarzyszenia Forum Ceramików przy ulicy Ziemowita 1 w Gliwicach. https://www.facebook.com/events/1391678828284881/?ref=newsfeed

***
W ramach Szałfensteru przewidywana jest przestrzeń na różnorodne formy artystycznej ekspresji w autorskiej interpretacji tematu przewodniego "POKÓJ-NIE-POKÓJ". Wszystkie chwyty dozwolone - od obiektów artystycznych 2D i 3D, przez działanie, videoart dźwięki, obrazy, zapachy, smaki czy warsztaty.
Do udziału zapraszamy zarówno osoby profesjonalnie zajmujące się sztuką i projektowaniem, jak i osoby tworzące amatorsko. Zachęcamy szczególnie osoby z Gliwic i regionu, jednak nabór otwarty jest na osoby zainteresowane z całej Polski.
W ramach Szałfensteru odbędzie się wystawa "POKÓJ-NIE-POKÓJ", która potrwa od 1 do 14 lipca 2023 roku.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Forum Ceramików, Partnerem Głównym grupa nieformalna "Gliwice ArtNał". Kuratorkami wystawy są Karolina Maria Wiśniewska, Agata Magdalena Nowak i Aleksandra Kwolek.
Nabór na wystawę ma charakter otwarty.

 

 
Szałfenster

Pozostałe aktualności