Przejdź do treści

Olej w Trójwymiarze: Agnieszka Talik, Dariusz Talik

Ogłoszenie
Opublikowano 18 sty 2022

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 15:00 w Auli ASP przy pl. Polskim.

Na wystawie prezentowany będzie cykl prac stworzonych przez tandem rodzeństwa, artystów Agnieszki oraz Dariusza Talików, w którym budują dialog ekspresji artystycznej łączący sztukę mediów tradycyjnych oraz sztukę nowych mediów.

Prace można podzielić na trzy kategorie: pierwsza to zbiór reprodukcji obrazów wykonanych w technice malarstwa olejnego będących bazą oraz inspiracją do powstania części drugiej opartej na grafice przestrzennej. Część ta to symbioza grafiki trójwymiarowej oraz oryginalnych olejnych obrazów przetworzona na język nowych mediów. Za pomocą cząsteczek 3D wykonana została dekonstrukcja pojedynczych wizji artysty, a jej ponowne, symbiotyczne zespolenie objawiło się abstrakcyjnymi i fantazyjnymi kształtami, które postrzegane mogą być tylko z daleka jako monumentalna całość. Ostatnią część stanowi hipnotyczna projekcja obrazów wprawionych w ruch, ożywiająca zawartość płótna i wciągająca świat malarstwa olejnego w świat abstrakcyjnej animacji. 

 ***

Agnieszka Talik:

Urodzona w 1991 roku w mieście Żywiec. Ukończyła studia na kierunkach Sztuka Nowych Mediów (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie), Sztuka Mediów (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu) oraz Animacja 3D i VFX w Mediach (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu). Zatrudniona w Akademii Sztuk Pięknych od 2017 roku jako asystent w Katedrze Sztuki Mediów – Pracowni Projektowania Gier Komputerowych i Form Wirtualnych.

Artystka zajmuje się szeroko pojętą dziedziną grafiki 3D. Aktualnie zajmuję się pracą nad projektami artystycznymi stworzonymi w oparciu o technologię 3D dla wizualizacji jak i animacji, Virtual Reality, system przechwytywania ruchu Motion Capture oraz druku 3D. Obecnie skupia się nad autorskim zadaniem badawczym, którego celem jest ustalenie elementów budujących przestrzeń 3D i sprawdzenie ich pod kątem wykorzystywania jako medium dla wypowiedzi artystycznej w sztukach pięknych, a także usystematyzowanie możliwych do wykorzystywanych środków formalnych wirtualnej przestrzeni 3D i ich wykorzystywanie do artystycznego przekazu.

Dariusz Talik:

Urodzony w 1997 r. w Żywcu, wychowany w górach, stąd jego zamiłowanie do krajobrazów o tematyce górskiej.

W swoich pracach stosuje technikę olejną Wet-on-wet, Laserunek oraz Impasto. Zawsze używa farb olejnych, którymi tworzy różnorodne palety kolorystyczne. Malarz najczęściej nakłada cienkie warstwy farby - laserunki za pomocą szpachelki, które umożliwiają osiągnięcie detalu oraz rozmycia w potrzebnych partiach. Szpachelki malarskie są często jedynym instrumentem używanym przez artystę, dzięki którym uzyskuje drobne efekty niekoniecznie dominujące w całości dzieła, ale będące ciekawym wzbogaceniem i uszlachetnieniem pracy.

Artysta przyciąga uwagę delikatnymi, czasami kontrastowymi barwami, jak również samą techniką nakładania farby. Stosowanie paletowego noża daje efekt przestrzeni i głębi kompozycji. Twórca interesuje się malarstwem nowoczesnym oraz eksperymentalnym. Pracuje z zaangażowaniem, aby jego obrazy były jak najlepszej jakości.

Uczestnicy Wystawy: Agnieszka Talik, Dariusz Talik 

Kurator Wystawy: Agnieszka Talik


zamieściła azg

Pozostałe aktualności