Odkryj wrocławskie ASP

Opublikowano 08 gru 2022
im
Aplikacja ASP Wrocław - pokaz przedpremierowy

W dniu 5 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie Prorektorów i członków Samorządu Studentów. Tym razem spotkanie, obok rozmowy o planach i przedsięwzięciach planowanych przez Samorząd, zawierało pokaz przedpremierowy aplikacji ASP Wrocław, powstałej z myślą o studentach naszej Akademii, szczególnie pierwszego roku.

Inicjatorki projektu, tj. Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich dr hab. Beata Mak-Sobota i Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi dr hab. Marta Płonka oraz autorka projektu Agnieszka Ejsymont, absolwentka kierunku Wzornictwo, zaprezentowały funkcjonalność aplikacji.

Aplikacja powstała z intencją o szybszym docieraniu do informacji, lepszej orientacji i nawigacji w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu studentów przede wszystkim, ale także wszystkich członków naszej społeczności – wykładowców i pracowników, a także przyjaciół Akademii. Początek projektu to zadanie podjęte w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej przez studentów dr hab. Marty Płonki za sprawą impulsu, który wyszedł z biura prorektor ds. dydaktycznych i studenckich. W dalszym etapie zorganizowany został konkurs, którego uczestnikami byli studenci, a jury stanowiła cała społeczność studentów naszej Uczelni. Zwycięski okazał się projekt Agnieszki Eysmont i to on stanowił bazę dla rozwinięcia koncepcji aplikacji.

Powstanie aplikacji stało się sprawą wspólną i bardzo dużą rolę odrywał w niej Samorząd Studentów z Przewodniczącą Marią Pawłowicz na czele, pełniącą tę funkcję w latach 2020-2022, które to lata stanowiły czas pracy nad projektem. Pomocy w koordynacji działań podjęła się także Pani Kierownik DOS Małgorzata Szumiejko. Co równie ważne wspólne siły w zakresie finansowym Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, Wydziału Malarstwa oraz Rektora, pozwoliły ukończyć prace związane z wdrożeniem tego projektu. Ten wymiar zaangażowania, za który dziękujemy, umożliwił kontynuację współpracy z zespołem programistów z The Code Brothers oraz Katarzyną Ochocką, absolwentką kierunku Wzornictwo i projektantką naszego produktu cyfrowego.

Cieszymy się, że ten potrzebny i szeroko zakrojony projekt znajduje swój finał. Mamy nadzieję, że instalując aplikację każda studentka i każdy student ASP zyska stały i bezpośredni dostęp do najważniejszych treści informacyjnych, które pomogą w lepszej orientacji w tym co ważne, w lepszej organizacji czasu i toku studiów, w pełniejszym wykorzystaniu możliwości jakie oferuje ASP. Apka daje dostęp do informacji o najważniejszych sprawach studenckich – planach zajęć, stypendiach, wymianie zagranicznej, działalności Samorządu Studenckiego, Bibliotece i Domu Studenckim. W niej znaleźć można mapy, każde miejsce we wszystkich lokalizacjach Akademii, wydziały, wszystkie pracownie i wykładowców. Mamy nadzieję, że dzięki funkcjom aplikacji łatwiejsze stanie się poruszanie się w Akademii, a dzięki powiadomieniom o najważniejszych wydarzeniach pełniejsze uczestnictwo w życiu kulturalnym i artystycznym. Zachęcamy zatem do korzystania z nowych możliwości i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt za pomoc i wsparcie.

Beata Mak-Sobota i Marta Płonka