Przejdź do treści

Obrona dyplomu Ali Savashevich na kierunku Rzeźba - Fotorelacja

Fotorelacja
Opublikowano 21 cze 2017

cds

Obrona dyplomu Ali Savashevich na kierunku Rzeźba.

Duch
Żeby coś zauważyć, trzeba to zmienić - wtedy uwidacznia się to, czego nie ma i to, co było. Miasto staje się tłem, a zabytki wpisują się w jego pejzaż. Pomniki przeszłości stają się takimi "miejskimi duchami", postaciami które zmartwychwstają raz na jakiś czas, najczęściej by służyć różnym celom politycznym. Zdemontowanie, odnowienie czy przeniesienie - to wszystko budzi inne siły. Ale tylko zmiana materiału, nadanie mu nowych lub pierwotnych cech może nam powiedzieć coś
 jeszcze. Brąz i kamień stają się ponownie tkaniną, a ciało znika, pozostawiając po sobie obleczoną w kształt pustkę. Istotą nie jest demontaż starego, lub rozmowa z duchami, a raczej rozmowa o milczeniu pustki. A dla mnie to milczenie wydaje się bardzo głośne."
- Ala Savashevich.

W środę 14 czerwca w holu ASP przy ul. Traugutta Ala obroniła dyplom z rzeźby. Promotorem Jej pracy magisterskiej z zakresu rzeźby jest prof. Christos Mandzios. Praca powstała przy ogromnym wsparciu technicznym pracowni metalu Katedry Technik Rzeźbiarskich , a zwłaszcza asystenta Janusza Jasińskiego. Graficzna część dyplomu (sitodruki) powstała w pracowni prof. Małgorzaty Warlikowskiej.

_________________________________________________
info na stronie: Elżbieta Leszczyńska-Szlachcic

Pozostałe aktualności