O talentach i wartościach

Opublikowano 30 mar 2022
Kinga Bacewicz
Warsztaty artystyczno-rozwojowe o talentach i wartościach

28 marca 2022 r. DWMiP i Samorząd Studencki zorganizowały warsztaty artystyczno-rozwojowe dla 30 studentów z Ukrainy.

W spotkaniu wzięło udział 24 „nowych” studenci z Ukrainy, którzy z powodu wybuchu wojny obecnie kontynuują swoją naukę na wrocławskiej ASP, oraz 6 studentów-tłumaczy, którzy są członkami nasze społeczności akademickiej już od dłuższego czasu.

Teoretyczną część warsztatów przygotowała i poprowadziła Maria Pawłowicz, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego. Za tłumaczenie wykładu z języka polskiego na ukraiński odpowiedzialna była Olena Matoshniuk z Wydziału Malarstwa.

Prezentacja Marii Pawłowicz pt. „O talentach i wartościach”, skupiała się na wskazaniu roli jaką pełnią indywidualne wartości i talenty na sposób działania, myślenia i odczuwania każdego z nas.  - Świadomość swoich talentów i najważniejszych wartości pozwala lepiej się rozwijać i żyć w zgodzie z samym sobą – mówiła  w trakcie spotkania Maria Pawłowicz. Warsztat przedstawiał również możliwości jakie daje lepsze poznanie swoich mocnych stron i wartości m.in. na przykładzie testu Gallupa.

W części artystycznej warsztatów studenci mieli okazję wykorzystać otrzymane pakiety uczestnika z materiałami plastycznymi.

Spotkanie odbyło się w ramach programu WELCOME TO POLAND, realizowanego na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w ramach jednego z zadań programu, jakimi są studenckie spotkania w Kuchni Artystycznej. Celem spotkania była integracja „nowych” studentów w ze środowiskiem akademickim uczelni oraz pracownikami DWMiP, a także wzrost poziomu umiędzynarodowienia uczelni.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego spotkania bardzo dziękujemy i życzymy jednocześnie, by udział w warsztacie zaowocował w ich dalszym świadomym rozwoju.