Nowe wydawnictwo ASP „a!symetria”

Opublikowano 22 lut 2022
im

Ukazała się dwujęzyczna, interdyscyplinarna mini-monografia „a!symetria”, która otwiera nową serię wydawniczą ASP we Wrocławiu pt. „Ćwiczenia z widzenia”. W ramach tej serii akcentowany ma być przede wszystkim intelektualny, wiedzotwórczy wymiar sztuki i twórczości artystycznej. Pierwszy tom serii skupia się na zasygnalizowanym w tytule napięciu pomiędzy symetrią i asymetrią.

W książce znaleźć można prace ponad pięćdziesięciu artystów, reprezentujących wszystkie wydziały, Szkołę Doktorską i Międzywydziałowe Studia Doktoranckie ASP we Wrocławiu, a także popularnonaukowy esej autorstwa prof. Adama Jezierskiego oraz wprowadzenie redaktora tomu.

Artyści prezentujący prace:
Monika Aleksandrowicz, Ioannis Anastasiou, Mira Boczniowicz, Renata Bonter-Jędrzejewska, Matylda Bruniecka, Anna Bujak, Tomasz Dobiszewski, Maja Dokudowicz, Zuzanna Dyrda, Wiesław Gołuch, Mariusz Gorzelak, Marek Grzyb, Katarzyna Gwoździk, Aleksandra Janik, Agnieszka Jarząb, Jakub Jernajczyk, Ryszard Jędroś, Piotr Jędrzejewski, Ivan Juarez, Dilay Kocogullari, Anna Kołodziejczyk, Piotr Komorowski, Marzena Krzemińska, Aleksandra Kujawska, Agnieszka Leśniak-Banasiak, Vinicius Libardoni, Paweł Lisek, Sebastian Łubiński, Maciej Majchrzak, Beata Mak-Sobota, Ewa Martyniszyn, Piotr Masny, Barnaba Mikułowski, Andrzej Moczydłowski, Jagoda Nowak-Bieganowska, Ireneusz Olszewski, Tomasz Opania, Renata Pacyna, Łukasz Paluch, Michał Pietrzak, Pablo Ramírez González, Sepa Sama, Stanisław Sasak, Artur Skowroński, Eugeniusz Smoliński, Dominika Sobolewska, Anna Stępkowska, Agata Szuba, Karolina Szymanowska, Agnieszka Talik, Joanna Teper, Anna Trojanowska, Aleksandra Trojanowska, Muchuan Wang, Maja Wolińska, Magdalena Wosik.

Idea projektu i redakcja tomu: Jakub Jernajczyk
Projekt graficzny wydawnictwa: Łukasz Paluch
Znak serii „Ćwiczenia z widzenia": Wiesław Gołuch

Recenzje wydawnicze książki napisali prof. Artur Tajber i dr Bartłomiej Skowron.
Projekt zrealizowany został ze środków ASP we Wrocławiu i z dotacji Gminy Wrocław.