Nauka osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano 01 paź 2021

Szkolenie dokształcające już za nami.

W ramach realizacji projektu „Spinaker 2021-23-Artistic spinning", finansowanego ze środków programu NAWA-SPINAKER - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia, w dniach 29-30.09.2021 r. odbyło się na terenie naszej uczelni szkolenie z zakresu dydaktyki osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy szkolenia, pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni, mieli szansę zapoznać się z tematyką różnych typów niepełnosprawności (wzrokowej, słuchowej, wynikających z kryzysu zdrowia psychicznego, czy spektrum autyzmu).

W ramach ćwiczeń praktycznych możliwym było doświadczenie poruszania się po uczelni z osłoną na oczach, o lasce, czy przy pomocy słuchawek wygłuszających dźwięki. Uczestnicy szkolenia zostali zaznajomieni z metodami pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz z narzędziami i technologiami ułatwiającymi proces kształcenia, także w formie online.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Twoje Nowe Możliwości za przeprowadzenie szkolenia, podzielenie wiedzą, doświadczeniami i rozwiązaniami.

info: Paulina Zaweracz

zamiesciła: and