Przejdź do treści

Narysuj se Internet

Konkurs
Opublikowano 29 lut 2024
im
Narysuj se Internet

Koło Naukowe „X” Internet/Kultura/Sztuka  zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników do udziału w wyjątkowym projekcie.

Szybki rozwój nowych technologii powoduje, że często możliwości realizacyjne nie nadążają za pędzącym czasem i niestety bardzo często podczas szkolnych wystaw natykamy się na problemy z przepustowością uczelnianej sieci internetowej, a czasem nawet brakiem dostępu do niej. Do tego dochodzą częste problemy z urządzeniami multimedialnymi, które nie są kompatybilne z nowymi typami plików czy brakiem obsługujących je programów, jak też przeszkolonych do tego celu osób które, obsługują urządzenia., a nawet brak takiego pracownika, który by zarządzał wystawami na terenie uczelni.

Pod tytułem Narysuj se Internet kryje się niezwykła możliwość eksploracji potencjału twórczego, jaki tkwi w transpozycji dzieł multimedialnych, internetowych, fotografii cyfrowych i wideo na format "analogowy". Celem jest prezentacja  osiągnięć cyfrowych za pomocą klasycznych technik artystycznych takich jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, projektowanie, jak również performans i happening.

Forma Prac

Zachęcamy do zgłaszania dowolnych prac spełniających powyższe wymagania, które przedstawiają wasze osiągnięcia cyfrowe, multimedialne i internetowe, ale w formie artystycznej opartej na tradycyjnych mediach. Wasze dzieła mogą być zarówno wyrafinowanymi eksperymentami, jak i odzwierciedleniem codziennych doświadczeń w świecie internetu. Ten transponowany obraz Internetu na format "analogowy" może przyjąć różnorodne kształty i być interpretowany przez pryzmat waszych indywidualnych doświadczeń artystycznych.

Jak zgłosić prace

Zapraszamy do zgłaszania prac poprzez przesłanie zdjęć lub opisów waszych dzieł wraz z krótkim streszczeniem idei i inspiracji, które przyświecały stworzeniu dzieła. Dopuszczamy projekty indywidualne i grupowe. Prosimy o przesłanie zgłoszeń z tematem wiadomości “Narysuj se Internet” na adres mejl: knaukx@asp.wroc.pl. Tekst maksymalnie 300 znaków ze spacjami, pliki png, jpg, pdf do 5 mb.

Termin zgłoszeń

Ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń to 25.03.2024 do godz. 23:59. Po wyborze prac, których twórcy zostaną poinformowani drogą mailową, odbędzie się etap przygotowania wystawy. Zgłoszenia nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę.

Termin wystawy i miejsce

Wystawa będzie trwała od 16.04.2024 r. do 04.05.2024 r. Galeria HOL Główny CSU .CI Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności ul. Traugutta 19/21, parter.

Zakończenie:

Projekt "Narysuj se Internet" to szansa na odkrycie nowych perspektyw w interpretacji świata cyfrowego przez pryzmat tradycyjnych technik artystycznych. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej fascynującej podróży przez przestrzenie Internetu przeniesione na płaszczyznę sztuki tradycyjnej. Z poważaniem, Koło Naukowe „X” Internet/Kultura/Sztuka Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Zespół:

Opiekun koła: dr Maria Bitka.

Realizacja projektu: Adrian Paradowski, Dawid Pieniawski, Kalina Radomska, Maja Bernaczek, Marta Wiśniewska, Natalia Komorowska, Zuzanna Wanowicz, Zuzia Leszczyńska.

Koordynacja wystawy: mgr Liliana Leń (ASP), mgr Dominik Podsiadły.

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:

1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Koło Naukowe „X” Internet/Kultura/Sztuka działające przy Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, adres e-mail koła: knaukx@asp.wroc.pl, telefon: 604 235 450

2. Przetwarzanie Twoich danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. RODO i Ustawy o Ochronie Danych Osobowych w celu wzięcia udziału w konkursie “Narysuj se Internet”.

3. Twoje dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia trwania projektu.

4. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, jak również prawo do ograniczenia ich przetwarzania/ prawo do cofnięcia zgody, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

5. Przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli Twoim zdaniem, przetwarzanie Twoich danych osobowych – narusza przepisy unijnego rozporządzenia RODO. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest warunkiem uczestnictwa w konkursie.

Informujemy, iż Twoje dane osobowe nie będą przekazywane żadnym odbiorcom danych. Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. 

 

Narysuj se Internet

Więcej informacji na >> FB <<

Pozostałe aktualności