Przejdź do treści

Nabór do konkursów Łódź Young Fashion otwarty!

Konkurs
Opublikowano 19 wrz 2022
im
Nabór do konkursów Łódź Young Fashion otwarty!

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Miasto Łódź po raz kolejny organizują Łódź Young Fashion – unikatowe w skali całego kraju wydarzenie, które od lat otwiera przed młodymi projektantami mody drzwi do międzynarodowej kariery. Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 24-26 listopada 2022 r. w Łodzi.

Poprzez działania związane z modą i w oparciu o doświadczenia uczelni artystycznej nie tylko kształtujemy i rozwijamy kulturową tożsamość Łodzi, ale przede wszystkim torujemy drogę do świata mody adeptom kierunków związanych z projektowaniem ubioru, designem i sztuką mediów.

Tradycyjnie na Łódź Young Fashion składają się Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka, Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival oraz Gala Dyplomowa Instytutu Ubioru, a także towarzyszące galom konkursowym wystawy i warsztaty.

ZŁOTA NITKA 

Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka to najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, który od trzydziestu lat kreuje scenę mody w Polsce.

Nagroda główna: 30 000 zł i statuetka Złota Nitka 2022

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów. 

W konkursie mogą startować wyłącznie osoby fizyczne, które urodziły się nie wcześniej niż w 1987 roku, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, posiadają obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka i są twórcami zgłaszanej kolekcji. Nie dopuszcza się udziału zespołów projektowych.

Do Złotej Nitki można zgłaszać kolekcje, które powstały w latach 2020-2022 i składają się z od 8 do 11 sylwetek (na etapie aplikacji online do I etapu zgłoszenie konkursowe obejmuje m.in. zdjęcia 4 wybranych sylwetek, projekty w formie rysunków bądź zdjęcia pozostałych sylwetek, planszę/książkę inspiracyjną, opis kolekcji, biogram autora).

Termin zgłoszeń: 30 września 2022

Szczegółowe warunki przystąpienia do konkursu określa regulamin konkursu.

Zgłoś kolekcję do Złotej Nitki

Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka odbędzie się 26 listopada 2022 r.

Więcej informacji na stronie: www.lodzyoungfashion.com

Nabór do konkursów Łódź Young Fashion otwarty!

FASHION FILM FESTIVAL

Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival skierowany jest do młodych twórców poniżej 35. roku życia, którzy prezentują swoje projekty w formacie filmowym.

Nagroda główna: 5 000 euro

Do udziału w konkursie zapraszamy utalentowanych odważnych twórców związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, prezentujących oryginalne kolekcje i nośne idee im towarzyszące poprzez filmowe formy narracji.

Uczestnikami mogą zostać osoby, urodziły się nie wcześniej niż w 1987 roku, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i są wyłącznymi twórcami kolekcji ubioru, biżuterii lub tkaniny przedstawianych w filmie zgłoszonym do konkursu. Dopuszcza się udział zespołów projektowych.

Do konkursu można zgłaszać filmy modowe prezentujące kolekcję ubioru, tkaniny lub biżuterii, które powstały w latach 2020-2022 i nie są dłuższe niż 30 minut.

Szczegółowe warunki przystąpienia do konkursu określa regulamin konkursu.

Termin zgłoszeń: 14 października 2022 r.

Zgłoś film do Fashion Film Festival

Gala finałowa Międzynarodowego Konkursu Fashion Film Festival odbędzie się 25 listopada 2022 r.

Więcej informacji na stronie: www.lodzyoungfashion.com

Pozostałe aktualności