Opublikowano 19 kwi 2023
azg
Na Zachodzie bez zmian

W piątek 14 kwietnia 2023, w łódzkiej ASP, odbyło się  otwarcie wystawy Na Zachodzie bez zmian?, prezentującej prace dydaktyków Wydziału Malarstwa i Katedry Szkła naszej uczelni.

Spotkanie obrazu i szkła. Zderzenie iluzji trójwymiaru z przestrzenią kruchości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Na Zachodzie bez zmian?

Wszystkie polskie akademie sztuk pięknych kształcą malarzy. Kształci też nasza. Żadna inna polska akademia nie kształci szklarzy. Tylko nasza. Od dawna nie było takiej wystawy. 50 malarek i malarzy na co dzień aspirujących do bycia unikalnymi. 20 artystek i artystów szkła – unikalnych i unikatowych a priori. Spotkanie, bo chyba nie zderzenie, obrazu i szkła. Iluzji trójwymiaru z przestrzenią kruchości.

MB: Jacy jesteśmy dziś? Czy możemy mienić się jakimiś? Czy definiuje nas twórcze medium, czy stawanie przeciw niemu?

Na Zachodzie bez zmian?

MK: Czy zmiany są widoczne? Czy to zderzenie dwóch światów alternatywnych? Czy te dwa „światy” różne są także w emocjach i wrażeniach, które wywołują – niezależnie od naszych zapatrywań i przyzwyczajeń?

Na Zachodzie bez zmian?

AB-L: Czy sztuka zmienia świat? Czy możemy przekonać odbiorców do zmiany sposobu myślenia? Czy tego chcemy? Czy nasze wątpliwości są wątpliwościami innych czy są tylko przyczyną nowego dyskursu? Czy to rzeczywistość oddziałuje na dzieła a one wpływają na rzeczywistość?

Na Zachodzie bez zmian?

AJ: Czy zmiana to zawsze krok naprzód? Czy wybór medium determinuje wyjątkowość dzieła? Na Zachodzie bez zmian?

Kuratorki: Marta Borgosz, Marzena Krzemińska, Agnieszka Leśniak-Banasiak, Anastazja Jarodzka