Przejdź do treści

Mozaika na elewacji wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora

Ogłoszenie
Opublikowano 19 wrz 2023
azg
Mozaika

W ramach VI Festiwalu małych Prapremier organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, 17.09.2022 roku została oficjalnie zaprezentowana mozaika zaprojektowana specjalnie z myślą o elewacji wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora.

Praca wykonana w 2022 roku jest wynikiem owocnej współpracy uczestników I Międzynarodowego Wałbrzyskiego Pleneru Ceramicznego.

W plenerze organizowanym przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA wzięli udział pracownicy Akademii Sztuk Pięknych związani z Wydziałem Ceramiki i Szkła: Joanna Teper, Jakub Biewald, Weronika Surma, Justyna Żak oraz Łukasz Karkoszka w roli komisarza pleneru.

Udało się również zaprosić gości z Ukrainy związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Lwowie: Tamarę Berezę, Hannę Drul oraz Ihora Berezę.

Każdy z artystów przygotował własny element kompozycji nawiązującej do ceramicznych tradycji miasta, jednocześnie mając na uwadze młodą widownię wałbrzyskiego teatru. Podkreślić należy, że niebagatelne znaczenie w realizacji projektu miało wsparcie Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, która stała się współorganizatorem przedsięwzięcia.

Wydarzenie wsparli również partnerzy projektu: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Wrocławski oraz Fine Art Gallery.

Pozostałe aktualności