Przejdź do treści

Modesta Gorol i Jan Kozłowski w Knoxville

Ogłoszenie
Opublikowano 19 wrz 2023
azg

We wrześniu 2023 roku studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów przebywają na rezydencji w University of Tennessee, School of Art w Knoxville.

22 września w Galerii 1010 (w budynku Emporium, 100 South Gay Street, Knoxville, TN) odbędzie się otwarcie wystawy "Podróż do mikroskopijnych krain i wyobrażonych krajobrazów", prezentującej artystyczne wyniki ich rezydencji.

Wystawa odbywa się w ramach programu wymiany między University of Tennessee School of Art a Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wymiana, która trwa od ponad 15 lat, pozwala dwóm studentom z każdego programu spędzić miesiąc jako artyści-rezydenci w drugiej instytucji. Dzięki tej umowie dwóch absolwentów UT spędza cztery tygodnie we Wrocławiu w maju i czerwcu każdego roku, a dwóch studentów z naszej uczelni przyjeżdża do Knoxville we wrześniu.  Wymiany odbywają się tak, aby uczestniczący w nich studenci nie opuścili żadnych zajęć w ramach regularnego kalendarza akademickiego na swoim macierzystym uniwersytecie/akademii.

 Więcej informacji >> na stronie <<

Modesta Gorol

Modesta Gorol studiuje grafikę na naszej uczelni a jej prace były prezentowane na wielu międzynarodowych wystawach, w tym "300 km do połączenia Wrocławia z Tokio / あるテキストからの創造" (Wrocław i Tokio, 2023), "Stań z Ukrainą - grafiki z Wrocławia" w Pałacu Sztuki (Lwów, 2022), III Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego (Katowice, 2020) oraz Międzynarodowa Wystawa RYSOWAĆ (Toruń, 2019). Oprócz bycia artystką wizualną, Modesta jest również pianistką, która uzyskała tytuł magistra w zakresie gry na fortepianie na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. To wykształcenie daje jej wyjątkową perspektywę, którą wnosi do swojej sztuki. Jako artystka posługuje się przede wszystkim tradycyjnymi technikami, takimi jak akwaforta, akwatinta i linoryt, a czasem lubi łączyć je z malarstwem akwarelowym.

Jan Kozłowski

Jan Kozłowski urodził się w 1998 roku we Wrocławiu, obecnie jest studentem naszej uczelni, gdzie tworzy linoryty w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem Przemysława Tyszkiewicza i Agaty Gertchen. W 2023 roku jego praca znalazła się w 15. Konkursie Graficznym Gielniak, a on sam zaprojektował zestaw alternatywnych plakatów dla 20. Millennium Docs Against Gravity Film Festival.

Pozostałe aktualności