Międzynarodowa rezydencja artystyczna CHITRASHAALA 2024

Opublikowano 13 mar 2024
im

W dniach 12-19 lutego 2024 roku pracownicy dydaktyczni Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki oraz Wydziału Malarstwa; as. Alicja Pruchniewicz, as. Tomasz Wiktor, ad. Roland Grabkowski, ad. Marek Ruszkiewicz uczestniczyli w międzynarodowej rezydencji artystycznej Chitrashaala 2024. Wydarzenie miało miejsce w Dharamshali, mieście położonym na skraju Himalajów w północnej części Indii (Himachal Pradesh).

W wydarzeniu wzięło udział 47 artystów z całego świata (Polska, Indie, Bangladesz, Tajlandia, Egipt, Malezja, Włochy, Mauritius, Jordan).

Podczas trwania rezydencji każdy z artystów wykonał dwie realizacje malarskie o dowolnej tematyce. Pracy twórczej towarzyszyły codzienne panele prezentacyjne oraz koncerty tradycyjnej muzyki i tańca. Niezwykłym źródłem inspiracji w trakcie trwania rezydencji były także zaplanowane przez organizatora wycieczki m.in. Do Świątyni Dalai Lamy, czy Instytutu Kultury Tybetańskiej Nurbulingka.
Serdecznie podziękowania dla organizatorów rezydencji: Founder & CEO juSTa Hotels & Resorts Ashish Vohra, Dyrektor juSTa Hotel & Resorts Deepika Govind, kuratorom Avijit Mukerjee, Anirudh Chari oraz wspaniałemu zespołowi hotelowemu jüSTa Birding, Dharamshala.

Szczególne podziękowania dla Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu za wsparcie projektu.

Międzynarodowa rezydencja artystyczna CHITRASHAALA 2024 (Dharamshala, Indie)