Michał Gątarek ..." Pod Basztą "

Opublikowano 01 cze 2009

"Mija rok od pierwszej, w moim przekonaniu bardzo udanej prezentacji malarstwa Michała Gątarka w Galerii pod Psem. Tym bardziej cieszą mnie takie wiadomości jak ta o kolejnej wystawie młodego malarza z pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza".

Tym razem już poza uczelnią w Jaworze. Aktywność wystawiennicza jest bardzo ważna, bo mimo, że nie sposób uniknąć błędów w tej materii to wydaje mi się, że im wcześniej młody artysta zaczyna publiczne pokazy tym szybciej jest w stanie zminimalizować niedociągnięcia. Gratuluję kolejnego ważnego doświadczenia Michale, a przede wszystkim coraz bardziej dojrzałego malarstwa. Michał Marek Wystawa nie umkneła uwadze lokalnej gazecie: "Michał Gątarek jest studentem IV roku Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Do galerii przybyło wielu znakomitych gości. ASP we Wrocławiu reprezentowali studenci malarstwa pod przewodnictwem prof. Aleksandra Dymitrowicza i dr hab. Łukasza Morawskiego.