Meble inspirowane marką Lamborghini

Opublikowano 11 mar 2024
azg

Uroczyste rozstrzygnięcie projektu będącego współpracą II Pracowni Projektowania Mebli z firmą LORIINI FURNITURE SL!

7 marca 2024 roku nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i przyznanie nagród w konkursie zamkniętym "Meble inspirowane marką Lamborghini". Studenci II Pracowni Projektowania Mebli w semestrze zimowym realizowali temat we współpracy z producentem mebli - firmą LORIINI FURNITURE SL, która funkcjonuje na rynku hiszpańskim. Współpraca ta zakłada stworzenie unikalnego projektu przez studentów, dając im możliwość zaprezentowania własnej wizji designu na międzynarodowej arenie.

W wyniku kooperacji studenci otrzymali wytyczne projektowe w formie briefu i możliwość udziału w wyjeździe do fabryki mebli tarasowych w Wołowie (Rondo Polska). Celem wyjazdu było zapoznanie z możliwościami produkcyjnymi. W ramach procesu projektowego odbyło się także spotkanie podczas którego studenci prezentowali koncepcje swoich projektów, otrzymując w zamian wskazówki od przedstawicieli producenta.

W projekcie wzięli udział studenci II Pracowni Projektowania Mebli studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (31 osób).

Laureaci konkursu "Meble inspirowane marką Lamborghini":

I miejsce - Maja Bylak - I rok mgr. st.

II miejsce - Maja Majewska - III rok lic. st.

III miejsce - Anastasiia Klymenko - II rok mgr. nst.

wyróżnienia:

- Karolina Parys - I rok mgr. st.

- Natalia Cieśla - III rok lic. st.

- Julia Kneisel - III rok lic. nst.

- Anastasiia Besida - III rok lic. nst.

Uroczyste rozstrzygnięcie projektu "Meble inspirowane marką Lamborghini" - współpracy II Pracowni Projektowania Mebli z firmą LORIINI FURNITURE SL!

Laureaci I, II i III miejsca zostali nagrodzeni przez firmę Loriini wykonaniem prototypów projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Hiszpanii. Ponad zostali zaproszeni na wernisaż wystawy w Marbelli.

Współpracę z firmą LORIINI FURNITURE SL koordynuje dr Magdalena Kasprzyca.

Opieka merytoryczna nad projektem: dr hab. Stanisław Figiel, dr Magdalena Kasprzyca, mgr Przemysław Słowik.