Matematyka i Sztuka 2023

Opublikowano 27 cze 2023
im

26.06.2023 na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się spotkanie Jury/przedstawicieli Wydziału Matematyki i Informatyki UWr oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu w składzie jak na zdjęciu od lewej strony: dr hab. Piotr Borodulin-Nadzieja, prof. Tomasz Jurdziński, dr Ewa Martyniszyn, prof. Jakub Jernajczyk, prof. Marek Grzyb, prof. Dariusz Buraczewski, na którym podjęto decyzję odnośnie przyznania nagród w I etapie konkursu: Matematyka i Sztuka 2023.

I miejsce zajął Łukasz Rębisz za pracę pt. "Wystarczy jeden"

II miejsce zajęła Agata Rompała za pracę pt."Zakręcony na punkcie spirali"

III miejsce zdobyła Wiktoria Krysińska za pracę pt." Teoria chaosu, czyli o trzepocie motyla wywołującym huragan"

Serdecznie gratulujemy laureatom Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego! Wręczenie nagród odbędzie się w grudniu 2023 r. podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w galerii Łącznik UWr.

W październiku zostanie ogłoszona treść nagrodzonych prac, a nagrodzona I miejscem idea matematyczna stanie się tematem konkursowym dla studentów ASP we Wrocławiu.

Matematyka i Sztuka 2023