Łódź Design Festival

Opublikowano 11 paź 2022
im

Na kolejnym festiwalu chcemy poruszyć tematy związane z przyszłością, jej różnymi scenariuszami, tego przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu radykalnie zmieniającego się klimatu. Również, jak w poprzednich edycjach konkursu ważne będą pomysły związane z poprawą życia dla różnych grup społecznych (np. z niepełnosprawnościami czy chorobami) czy osób dotkniętych obecnym konfliktem zbrojnym. Kolejnym polem, w którym widzimy odważne wizje młodych twórców, to nowe materiały i rozwiązania techniczne. Poszukujemy projektów zarówno wzorniczych, artystycznych jak i technicznych czy technologicznych.

Nabór do konkursu planujemy rozpocząć w listopadzie, a zakończyć w marcu. Ważne, że w zgłoszeniu można przedstawić zarówno fizyczny model, jak i pomysł czy wizualizację.

Wszelkie informacje związane z naborem będziemy publikować na naszej stronie internetowej

Harmonogram konkursu:

listopad-marzec: nabór do make me! 2023

kwiecień: obrady jury, informacja o zakwalifikowanych finalistach oraz czas na przygotowanie modelu do wystawy

(uwaga: model nie musi przedstawiać dokładnie zgłaszanego projektu i być wykonany w skali 1:1, powinien natomiast przedstawiać założenia projektowe, tak, aby był jak najbardziej zrozumiały dla odbiorcy)

maj: drugie obrady jury, wystawa pokonkursowa podczas Łódź Design Festival oraz ogłoszenie zwycięzców nagród

Oraz najważniejsze wytyczne do wzięcia udziału w konkursie:

Dla kogo jest ten konkurs? Dla młodych projektantów z całego świata, w wieku 20-35 lat.

Jak się można zgłosić? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie konkursu.

Kolejną możliwością zaprezentowania swojego pomysłu związanego z tematami poruszanymi podczas ŁDF23 jest zgłoszenie do Open Programme.

Open Programme to otwarty nabór do Łódź Design Festival, który umożliwia studentom, projektantom, producentom, twórcom, artystom, mówcom zgłoszenie własnych propozycji do programu najbliższej edycji. Do OP mogą zgłaszać się osoby indywidualne, ale i instytucje, stowarzyszenia, fundacje, szkoły, galerie etc.