Przejdź do treści

Las dla nas – projekt kampanii społecznej

Ogłoszenie
Opublikowano 03 sty 2023
im

Ucieszyła nas informacja o Idze Nawarze, która znalazła się w gronie zwycięzców w londyńskim World Illustration Awards 2022 w kategorii Design Product & Packaging. Zwycięzcy tego prestiżowego konkursu zostali wybrani z listy 200 projektów wyłonionych spośród ponad 5000 zgłoszeń z 77 krajów. Warto dodać, że dyplom naszej absolwentki był również doceniony i nagrodzony jako Excellent Student Design przez jury konkursu The Czech International Student Design Award 2022.

Praca magisterska Igi Nawary „Las dla nas – projekt kampanii społecznej" porusza aktualny problem dotykający zmian klimatycznych. Zaproponowana przez nią kampania mówi o dobrach jakie możemy czerpać z obcowania z ekosystemem leśnym. Personifikując florę, wyrywając roślinne postacie z tła nadaje im wyjątkowy charakter. W nienachalny sposób zaprasza odbiorcę do utożsamiania się z naturą, a różnorodność środków wizualnych Iga balansuje wszechobecną zielenią lasu.

Kampania to seria edukacyjnych plakatów ze wskazówkami dotyczącymi sposobu sadzenia drzew, mchów oraz innych elementów ekosystemu leśnego. Jej częścią są również wlepki  zachęcające do odwiedzania strony, na której umieszczone są informacje dla odbiorców gotowych dzielić się wiedzą i chęcią do wspólnego działania.

Praca dyplomowa została zrealizowana w Pracowni Reklamy i Informacji Wizualnej na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów prowadzonej przez dr. hab. Artur Skowrońskiego, as. Annę Stępkowską-Nowak, as. Grzegorza Osowskiego.  

Gratulujemy sukcesu!

https://theaoi.com/wia/?work=iga-nawara-las-dla-nas-forest-for-us-social-campaign-showing-the-importance-of-forests

https://theaoi.com/wia/?orderby=rand&award-year=2022&award-type=&award-list=shortlist&award-category=design-product-packaging

https://theaoi.com/wia/?orderby=rand&award-year=2022&award-type=&award-list=shortlist&award-category=

https://www.studentskydesign.cz/en-us/

https://www.studentskydesign.cz/files/KATALOG__NCSD.pdf

Pozostałe aktualności