#łapSkila #podniesienieKompetencji

Opublikowano 04 paź 2021

Zapraszamy studentki/studentów czterech ostatnich semestrów studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich.

Zapraszamy studentki/studentów czterech ostatnich semestrów studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich (wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2) do udziału w serii warsztatów rozwijających kompetencje zawodowe oraz tzw. kompetencje miękkie.

Zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w warsztatach zawodowych połączonych z przeprowadzeniem bilansu kompetencji w obydwu wymienionych wyżej obszarach. Drugi etap zajęć przewiduje warsztaty kompetencji miękkich, stosownie do potrzeb wynikających z przeprowadzonego bilansu początkowego. Ostatnim etapem zajęć będzie bilans końcowy, umożliwiający przygotowanie dla każdego uczestnika indywidualnego raportu oraz certyfikatu potwierdzającego udział w warsztatach i podniesienie poziomu wybranych kompetencji.

Warunkiem uzyskania tych dokumentów jest dopełnienie postanowień regulaminu projektu, a w szczególności udział we wszystkich etapach zajęć.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/tb5vk

Zajęcia prowadzone będą przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we współpracy z firmą SUBMARINE Group Sp. z o.o. (specjalizującą się w rozwijaniu kompetencji miękkich w branżach kreatywnych) w ramach projektu: POWR.03.05.00-00-Z021/17-00 „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warsztaty zawodowe poprowadzą profesorowie wizytujący z różnych uczelni zagranicznych. W ramach zajęć zbadane zostaną następujące kompetencje, spośród których część wejdzie w zakres warsztatów, stosownie do wykazanych przez bilans potrzeb:

Kompetencje zawodowe:

• zawodowe miękkie: design thinking, rozwiązywanie problemów, umiejętności IT, wyszukiwanie informacji itp.

• zawodowe twarde: umiejętność tworzenia portfolio i prezentacji; umiejętność aplikowania o granty i stypendia; umiejętność przygotowywania ekspozycji i wystaw; umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów; umiejętność tworzenia wizualizacji własnych projektów; umiejętność stosowania innowacyjnych, unikatowych technologii; umiejętność stosowania specjalistycznego oprogramowania; umiejętności kuratorskie; umiejętność tworzenia pogłębionego opisu podejmowanych działań twórczych; itp.

kompetencje miękkie:

• społeczne: komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, aktywne słuchanie, budowanie zespołu, gotowość do współdziałania, negocjacje, biznesowa, relacje ze współpracownikami, współpraca w zespole itp.

• osobiste: autoprezentacja, przedsiębiorczość, myślenie analityczne, dążenie do rezultatów, delegowanie, budowanie relacji z klientami, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, funkcja doradcy, przekazywanie informacji, przeprowadzanie prezentacji, przyjmowanie i udzielanie informacji zwrotnych itp.

zamieśćiła azg