Konkurs na plakat dla studentów grafiki

Opublikowano 07 gru 2008

Jak będzie wyglądał plakat 45-tego wrocławskiego Festiwalu “Jazz nad Odrą” ? To jest właśnie zadanie dla Was.

Regulamin: Organizator konkursu: Centrum Sztuki “Impart” we Wrocławiu, Fundacja JnO, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe-oddział Wrocław Cel konkursu: Celem konkursu jest uzyskanie oryginalnego plakatu o wysokich walorach artystycznych, promującego wrocławski festiwal jazzowy, kontynuowanie kolekcji plakatów związanych tematycznie z corocznym festiwalem „ Jazz nad Odrą”. Warunki uczestnictwa: Konkurs ma charakter zamknięty, skierowany jest wyłącznie do studentów Wydziału Grafiki. Studenci: roku III i IV studiów stacjonarnych, roku III Studiów Niestacjonarnych I st. Projektowanie Graficzne, roku I Studiów Niestacjonarnych II st. Projektowanie Graficzne biorą udział w konkursie w ramach semestralnego zadania kursowego — pozostali studenci na zasadzie dobrowolności. Konkurs polega na rywalizacji sygnowanych prac konkursowych. Warunki techniczne: Projekty należy wykonać dla formatu B1 w układzie dowolnym (pion lub poziom), 300dpi, CMYK, plik zapisać z rozszerzeniem TIFF. Projekty należy złożyć w postaci wydruków na formacie A3 (pion lub poziom), 300dpi, CMYK. Do projektu należy dołączyć zapis cyfrowy CD formatu B1. W projekcie plakatu winien znaleźć się tekst: 45. Wrocławski Festiwal “Jazz nad Odrą” Wrocław, 5-8 marca 2009 oraz znaki: 1. Logo Centrum Sztuki Impart 2. Logo Fundacji JnO 3. Logo PSJ 4. Logo Wrocławia do pobrania z komputera “Trol” (C:\\grafika\\jazz nad odrą) w pracowni komputerowej projektowania graficznego 504. Każdy student może zgłosić dowolną ilość projektów. Projekty należy podpisać na odwrocie: imię i nazwisko, wydział, rok studiów, tel., e-mail. Nie należy składać kilku wariantów jednej pracy, różniących się między sobą jedynie kolorystyką lub kompozycją elementów. Terminy: Projekty należy dostarczyć do dnia 15 stycznia 2009, do godz. 14.00 u as. Tomka Szeremety w pracowni 402 (kontakt: wtorek, środa, czwartek 10.00- 14.00).Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 20 stycznia 2009 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na tablicy przed wejściem do pracowni komputerowej projektowania graficznego 504. Jury: Prace oceni jury w składzie: 3 przedstawicieli Organizatora oraz 3 pracowników Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Nagrody: Jury przyzna nagrody: I - 1000 zł (niezależnie - umowa o dzieło oraz druk plakatu) II - 600 zł III - 400 zł Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień. Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymają karty uczestnictwa JnO. Jury dokona wyboru prac na wystawę projektów która odbędzie się w “Galerii-Impart” w czasie trwania festiwalu.