Konkurs Matematyka i Sztuka 2023

Opublikowano 09 Maj 2023
and

28 kwietnia 2023 r. rozpoczął się I etap konkursu "Matematyka i Sztuka 2023", w którym studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego opracują tytuł i opiszą ideę matematyczną. Zwycięska praca stanie się zadaniem konkursowym II etapu skierowanego do studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i tytułem wystawy pokonkursowej wyróżnionych prac, która ma mieć miejsce w galerii Łącznik Uniwersytetu Wrocławskiego w grudniu tego roku.

Konkurs Matematyka i Sztuka 2023

Wyniki I etapu zostaną ogłoszone w czerwcu, a w październiku ukaże się także rozwinięcie idei matematycznej na stronie Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w mediach społecznościowych i Teamsie, którą studenci Akademii mogą zaprezentować w następujących technikach: fotografia, grafika, rysunek, malarstwo, animacja i film. Trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrody finansowe, a dodatkowo wybrane prace plastyczne zostaną wyróżnione prezentacją na wystawie pokonkursowej. Szczegóły dostępne są w regulaminie, karcie zgłoszeniowej i oświadczeniach.

Zachęcamy naszych Studentów do udziału!

dr Ewa Martyniszyn, Katedra Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

Zgody i oświadczenia