Opublikowano 19 mar 2024
im
Konkurs Cyfrowy Crystal Canvas Rookies dla młodych artystów

Grupa Ten Square Games oraz Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu zapraszają wszystkich chętnych studentów Akademii do wzięcia udziału w konkursie wspierającym obecność młodych twórców na rynku Game Dev.

Crystal Canvas Rookies to cyfrowy konkurs dla wschodzących artystów digitalowych. Nazwa Crystal Canvas nawiązuje do zwrócenia się ku nowym mediom ekspresji, które z tradycyjnego płótna przenoszą się do ciekłego,
krystalicznego wyświetlacza. Malarstwo cyfrowe wykorzystywane w projektowaniu i promocji gier mobilnych, łącząc świat sztuki i technologii, poszerza dyskusję na temat obrazu jako medium ekspresji i treści.
Poprzez konkurs chcielibyśmy zwrócić uwagę uczestników na gry mobilne i ich niemal nieograniczone możliwości w kontekście sztuki. Temat przewodni konkursu: Aerial Adventures można zatem interpretować dowolnie,
a prace konkursowe ograniczone są jedynie wizją twórcy. Prace można wykonać w technice 2D lub 3D.

Spotkanie z organizatorami konkursu, pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu odbędzie się 26 marca (wtorek) o godzinie 13:00 w AULI 410 CSU Traugutta.
Spotkanie ma na celu zachęcić studentów do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, wyjaśnić zasady konkursu, odpowiedzieć na pytania dotyczące uczestnictwa, ale również zwrócić uwagę na możliwość rozwoju artystycznego w branży gier mobilnych.

Szczegółowe informację na temat konkursu można znaleźć na stronie
Poprzednie edycje znajdują się pod linkiem

Grupa Ten Square Games jest jednym z największych polskich producentów gier mobilnych w modelu free-to-play oraz liderem w segmencie gier mobilnych związanych z symulatorami hobby.
Firmę tworzy 330 osób pracujących w studiach we Wrocławiu i Warszawie. W portfolio Grupy znajdują się m.in: Fishing Clash, jeden z najpopularniejszych na świecie symulatorów wędkarskich 3D,
Hunting Clash, realistyczny symulator polowań, a także Wings of Heroes, którego globalna premiera miała miejsce w październiku 2022 r.