Przejdź do treści

KONFERENCJA „WYMIARY SAMOTNOŚCI”

Ogłoszenie
Opublikowano 18 paź 2022
azg

Akademia Młodych Uczonych i Artystów, Wrocławskie Centrum Akademickie i Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają do udziału w konferencji „Wymiary Samotności”, która odbędzie się 24 października, w sali Inkubatora Przedsiębiorczości E-Sportu (Kompleks Hotelu GEM), ul. Mianowskiego 2b.

Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności ogłoszonego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Wykład otwarcia wygłosi profesor Jan Miodek, który opowie o „Samotności i radości w języku”. Dalsza część programu obejmuje dwie części: pierwsza będzie uwzględniała praktyczne wyzwania związane z doświadczeniem samotności, a druga teoretyczne ujęcia zjawiska samotności. W części praktycznej znajdą się wystąpienia na temat biochemicznych aspektów samotności i stresu oraz samotności na współczesnym rynku pracy (w tym: samotności kobiet w nauce), aspekty psychologiczne samotności, z uwzględnieniem doświadczeń depresji i mobbingu. W części teoretycznej możemy spodziewać się wykładów poświęconych wybranym filozoficznym ujęciom samotności, samotności w sztuce i estetyce, a także relacjom między jednostką a społeczeństwem.

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2jKDH2uG7

Konferencja będzie również transmitowana online. Link zostanie opublikowany na stronach: https://akademia.wroc.pl/ oraz https://wca.wroc.pl/

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres mailowy: amuia@um.wroc.pl lub pod numerem telefonu 071 770 20 26

Integralną częścią wydarzenia będzie Koncert Kompozytorski, przygotowany przez dr Adama Porębskiego, prodziekana na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej. Koncert odbędzie się również 24 października o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (budynek E, I piętro, pl. Jana Pawła II nr 2).

Wstęp na konferencję i koncert jest wolny.

Zapraszamy!

Konferencja

Program konferencji

Program konferencji
pdf, 1.6 MB
Program konferencji

Pozostałe aktualności