KOMUNIKAT DLA STUDENTÓW 08.04.2020 r.

Opublikowano 08 kwi 2020

Szanowni Studenci,

wobec decyzji Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola z 7 kwietnia 2020 roku dotyczącą aktualizacji uchwały nr 19/2020 w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wśród pracowników, studentów, doktorantów i słuchaczy Uczelni Wrocławia i Opola, wobec narastającego zagrożenia epidemiologicznego, postanowiono o dalszym prowadzeniu zajęć dydaktycznych wyłącznie w formie zdalnej na wszystkich uczelniach Wrocławia i Opola do dnia 30 kwietnia 2020 r.

W związku z tym ponawiamy prośbę o utrzymywanie kontaktu z wykładowcami i kontynuację w formie zdalnej realizację powierzonych zadań, ćwiczeń i prac artystycznych oraz projektowych. Chcielibyśmy też uprzedzić o prawdopodobnym przedłużeniu zajęć do końca czerwca br. i przesunięciu sesji na termin późniejszy, aniżeli przewiduje to obowiązujący kalendarz akademicki, czyli na pierwszą połowę lipca br.

Odnośnie obron prac dyplomowych to przewidujemy, że egzaminy dyplomowe na studiach I stopnia odbywać się będą do dnia 18 września, by umożliwić rekrutację na studia II stopnia, która odbyłaby się od dnia 21 września. Natomiast na studiach II stopniach i jednolitych magisterskich egzaminy odbywać mogłyby się do końca bieżącego roku. Aby móc zapewnić właściwą ich realizację, J.M Rektor deklaruje pełną dostępność do pracowni i infrastruktury dla dyplomantów w okresie wakacyjnym. Wspomniane terminy uzależnione są od faktu, że sytuacja epidemiczna w kraju wygaśnie i nie wpłyną na nie inne wytyczne płynące z ministerstwa.

Niezmiennie pozostajemy do Waszej dyspozycji

Prorektor ds dydaktycznych i studenckich

dr hab. Bęata Mak-Sobota prof. uczelni

Kierownik DOS