Opublikowano 20 lut 2023
azg

W dniach 22-23 lutego 2023 w siedzibie Państwowej Komisji będą dodatkowe dyżury telefoniczne w związku z z dniem osób Poszkodowanych Przestępstwem i Dniem Depresji.

Państwowa Komisja 22 lutego i 23 lutego , w Dniu Ofiar Przestępstw i Dniu Depresji, oferuje wsparcie telefoniczne dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie.  Dnia 22 lutego 2022 r. dyżur odbędzie się w  godzinach 10:00-18:00. Dyżur telefoniczny będą pełnili prawnik i psycholog. Dnia 23 lutego dyżur odbędzie się w godzinach 10-16.00. Dyżurować będą psycholog i pedagog.

Telefoniczna, a więc anonimowa, rozmowa ze specjalistą może być pierwszym krokiem  na drodze rozwiązywania problemów wynikających z doświadczenia tego rodzaju przemocy. Może stać się impulsem do działania na drodze prawnej lub szukania głębszej pomocy psychologicznej.

Dzień 22 lutego obchodzony jest w Polsce, na mocy ustawy Sejmu z 2003 r. jako Dzień Ofiar Przestępstw. Celem tej inicjatywy jest wspieranie osób pokrzywdzonych przestępstwami, zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i prawa. PKDP pragnie się włączyć, podkreślając w ten sposób ważność zapewnienia koniecznej pomocy osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym  w dzieciństwie, które często przez całe życie ponoszą tego bolesne konsekwencje.

Prawnik będzie dyżurował Dyżur telefoniczny prawnika będzie świadczony pod numerem telefonu: 533-652-418.

Psycholog będzie dyżurował Dyżur telefoniczny psychologa będzie świadczony pod numerem telefonu: 533-648-227.