Kolaże graficzne w Galerii 3 RA-MY w ASP na Placu Polskim .

Opublikowano 15 Maj 2008

Galeria 3 RA-MY zaprasza na wystawę „STEFAN SPEIL KOLAŻE GRAFICZNE”. Wystawie towarzyszy katalog pod tym samym tytułem.

STEFAN SPEIL ur. 08.08.1951r. w Molnej, woj. Śląskie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej (1969). Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1970-1975. Dyplom w Pracowni Drzeworytu u prof. Franciszka Bunscha, oraz w Pracowni Plakatu u prof. Macieja Makarewicza. W latach 1975-1989 asystent i adiunkt w Pracowni Drzeworytu u prof. Franciszka Bunscha, Pracowni Rysunku prof. Adama Hoffmanna, oraz Pracowni Rysunku u prof. Jacka Gaja w ASP w Krakowie. Od 1989r samodzielny pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Grafiki Filii ASP w Katowicach. Od 1994r. Adiunkt II st., od 2005 profesor nadzwyczajny w ASP w Katowicach. Uprawia rysunek, drzeworyt, linoryt i techniki pokrewne, kolaż graficzny, malarstwo. Autor 13 wystaw indywidualnych, uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Wystawę można oglądać do końca maja. Zapraszamy!