Przejdź do treści

Klub Uczelniany AZS ASP ponownie w akcji!

Ogłoszenie
Opublikowano 17 lis 2023
and

15 listopada, nasza drużyna wzięła udział w I turze zawodów ligi akademickiej w pływaniu. Dziewczyny wzięły udział w konkurencjach indywidualnych. Gabriela Gajak 100m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym, Foteini Kolaiti 100m dowolnym i 50m grzbietem, Vladyslava Klievakina 100m dowolnym i 50m grzbietem, Daria Rusiecka 50m grzbietem. 

Najlepszy wynik to 20 miejsce w stylu dowolnym Vladyslavy Klievakiny z czasem 1:13,55.

Następnego dnia, 16 listopada miał miejsce pierwszy mecz nowego sezonu naszych siatkarek. Przeciwniczkami były studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. I seta nasze dziewczęta rozpoczęły bardzo odważnie i przez kilka pierwszych piłek utrzymywał się remis 5:5. Następnie UWr przejął inicjatywę. Większe doświadczenie wzięło górę. Wynik to 3:0 dla UWr w setach do –10, –11, –4.

Styl gry naszej drużyny był bardzo dobry. Walka toczyła się o każdą piłkę, a po kilku akcjach zaskoczone przeciwniczki UWr dokonywały zmian. Słowa uznania dla naszych dziewcząt zostały również skierowane od trenera UWr.

Skład: Marcelina Pawlak (kpt), Jamila Wolk, Joanna Bujak, Hanna Biernacka, Zosia Kwasiborska, Monika Wojtaś, Eliza Gałuszka, Małgorzata Pabich, Victoria Trzcińska, Agnieszka Kędzior, Emilia Stala. 

Następny mecz dolnośląskiej ligi międzyuczelnianej siatkówki Kobiet odbędzie się 21 listopada z pierwszą drużyną Politechniki Wrocławskiej (w lidze startuje również II zespól PWr) o godzinie 19:30 na hali PWr.

info: Wojciech Kabat

Pozostałe aktualności