Przejdź do treści

Kinomural - OPEN CALL

Ogłoszenie
Opublikowano 14 cze 2022
azg

Trwa 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗱𝗹𝗮 𝗮𝗿𝘁𝘆𝘀𝘁𝗼́𝘄 𝗶 𝗮𝗿𝘁𝘆𝘀𝘁𝗲𝗸 𝘇 𝗰𝗮ł𝗲𝗴𝗼 𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝗮 𝗻𝗮 𝗮𝘂𝗱𝗶𝗼𝘄𝗶𝘇𝘂𝗮𝗹𝗻𝗮̨ 𝗶𝗻𝘁𝗲𝗿𝗽𝗿𝗲𝘁𝗮𝗰𝗷𝗲̨ 𝗳𝗿𝗮𝗴𝗺𝗲𝗻𝘁𝘂 𝘂𝘁𝘄𝗼𝗿𝘂 𝗡𝗶𝗰𝗸𝗮 𝗖𝗮𝘃𝗲’𝗮 pt. ”Fireflies”:

„𝘞𝘦 𝘢𝘳𝘦 𝘱𝘩𝘰𝘵𝘰𝘯𝘴 𝘳𝘦𝘭𝘦𝘢𝘴𝘦𝘥 𝘧𝘳𝘰𝘮 𝘢 𝘥𝘺𝘪𝘯𝘨 𝘴𝘵𝘢𝘳

𝘞𝘦 𝘢𝘳𝘦 𝘧𝘪𝘳𝘦𝘧𝘭𝘪𝘦𝘴 𝘢 𝘤𝘩𝘪𝘭𝘥 𝘩𝘢𝘴 𝘵𝘳𝘢𝘱𝘱𝘦𝘥 𝘪𝘯 𝘢 𝘫𝘢𝘳"

Wybrane przez jury prace będą zaprezentowane w wielkim formacie na ścianach kamienic 24 września, podczas tegorocznej edycji Kinomuralu.

Trzem wyróżnionym obrazom jury przyzna dodatkowo nagrody finansowe w wysokości 2 tysięcy złotych każda, ufundowane przez 𝗺𝗲𝗰𝗲𝗻𝗮𝘀𝗮 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 – 𝗢𝗞𝗥𝗘 𝗗𝗲𝘃𝗲𝗹𝗼𝗽𝗺𝗲𝗻𝘁 / @pod_cisnieniem .

Zgłoszenia nadsyłać można do końca czerwca. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły open calla dostępne są na stronie: ➳ www.kinomural.com

***

Kinomural to połączenie sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Nasz projekt wpisuje się w idee site-specific, tworzymy we Wrocławiu gigantyczną galerię pod gołym niebem w określonym kontekście architektonicznym. Zamieniamy boczne ściany budynków w olbrzymie płótna, na których powstają ruchome murale, efemeryczne projekcje w różnej formie – od videoartu, przez dźwiękowy performance, kino eksperymentalne, po instalacje audiowizualne. Dzieła poruszają rozmaitą tematykę – niektóre oscylują wokół abstrakcji i skupiają się na formie, inne odwołują się do poezji, kwestii społecznych, filozoficznych i egzystencjalnych.

Szczegóły: www.kinomural.com

Pozostałe aktualności