Kinomural 2023

Opublikowano 14 wrz 2023
and

Już w przyszły weekend rusza Kinomural, impreza którą organizatorzy nazywają audiowizualną podróżą przez odmienne stany świadomości. 23 września ściany kamienic wrocławskiego Nadodrza rozświetlą się wielkoformatowymi projekcjami audiowizualnymi, prezentujących prace współczesnych artystów z całego świata.

W tym roku ASP we Wrocławiu jest partnerem przeglądu Kinomural i może się pochwalić znaczącą reprezentacją artystek i artystów związanych z naszą Akademią.  Ich prace – zarówno te wyłonione w przeglądzie realizacji studenckich, jak i zgłoszone niezależnie do konkursu Open Call – będzie można obejrzeć na ścianach większości lokalizacji tegorocznej imprezy.

Szczególnej uwadze polecamy wydarzenie towarzyszące Kinomuralu: panel dyskusyjny o sztuce w przestrzeni publicznej, podczas którego zaproszeni goście – Becca Keating, Guli Silberstein, Zbiok Czajkowski – będą dyskutować o tym, czy sztuka wychodząca na ulice to bezczelność ze strony artysty? A może odwaga? Lub forma protestu?

Szczegółowy program oraz lokalizacje można znaleźć >> na stronie <<

Aleksandra Bazan, Stan skupienia
<p>Aleksandra Bazan, Stan skupienia</p>
Alicja Wojtaszek, Echoes
<p>Alicja Wojtaszek, Echoes</p>
Julia Goźdź-Roszkowska, Catnip
<p>Julia Goźdź-Roszkowska, Catnip</p>
Julia Mosko, Cztery pory roku
<p>Julia Mosko, Cztery pory roku</p>
Maja Olczak, Healing dreams
<p>Maja Olczak, Healing dreams</p>
Piotr Sołtys, I am alive
<p>Piotr Sołtys, I am alive</p>
Pracownia Filmu Animowanego, Interlooped
<p>Pracownia Filmu Animowanego, Interlooped&nbsp;</p>

Osoby związane z ASP prezentujące swoje prace podczas Kinomuralu 2023

W konkursie studenckim: Aleksandra Bazan, Michał Bednarski, Maciej Bryś, Anna Brzyk, Oskar Francuz, Julia Goźdź-Roszkowska, Julita Mośko, Maria Nolepa, Maja Olczak, Mikołaj Otwinowski, Oksana Popiela, Ekaterina Shramko, Piotr Sołtys, Piotr Tokarz, Alicja Wojtaszek, Aleksandra Woźniak oraz Olga Wrona.

W konkursie Open Call: Marcelina Żurek i radzikows

Projekcja specjalna Pracowni Filmu Animowanego:  Iren Kluiy, Hanna Kuliga, Róża Skrzypecka, Piotr Tokarz, Anastasiia Tynnyk, Maria Zakrzewska, Aga Jarząb i Maciej Bączyk.