Przejdź do treści

Jędrzejewscy – wielogłos rodzinny

Fotorelacja
Opublikowano 24 sie 2022
im

W stulecie uczestnictwa Jadwigi Przeradzkiej-Jędrzejewskiej i Aleksandra Jędrzejewskiego w kazimierskich plenerach warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), 2 lipca 2022 r. w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu, otwarto wystawę siedmiu autorek i autorów - reprezentujących cztery pokolenia, związanej z Wrocławiem i wrocławską ASP, rodziny Jędrzejewskich. Wystawa JĘDRZEJEWSCY – wielogłos rodzinny była jednym z tegorocznych wydarzeń 16. Festiwalu Filmu i Sztuki - Dwa Brzegi, organizowanego w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (30.07-7.08.2022).

W ramach przygotowanej ekspozycji prezentowane są prace: Jadwigi Przeradzkiej-Jędrzejewskiej (malarstwo, projekty scenograficzne), Aleksandra Jędrzejewskiego (malarstwo, projekty scenograficzne), Barbary Barczewskiej-Jędrzejewskiej (malarstwo, rysunek), Michała Jędrzejewskiego (rysunek, projekty scenograficzne, plakaty i in.), Renaty Bonter-Jędrzejewskiej (formy ceramiczne), Piotra Jędrzejewskiego (obiekty kinetyczne) i Aleksandry Jędrzejewskiej (serie rysunków).

Kuratorką wystawy jest Pani Dorota Seweryn-Puchalska.

Zdjęcia: R. Bonter-J., M. Jędrzejewski, P. Jędrzejewski

Wystawa udostępniona jest do 10.09.2022r. w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w Gmachu Głównym, Rynek 19 i w Kamienicy Celejowskiej, przy ul. Senatorskiej 11.

plakat do wystawy

Pozostałe aktualności