Przejdź do treści

Jak zostać smokiem?

Fotorelacja
Opublikowano 28 lis 2023
and
Spektakl „Jak zostać smokiem?” ze scenografią, kostiumami i projekcjami Sebastiana Siepietowskiego, zdj. Piotr Dłubak

18 listopada bieżącego roku w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie miała miejsce premiera spektaklu „Jak zostać smokiem?” ze scenografią, kostiumami i projekcjami Sebastiana Siepietowskiego.

Spektakl dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, a także dla tych, którzy o nich wiedzą jeszcze niewiele, dla wszystkich tych, którzy w Teatrze poszukują dobrych i pozytywnych emocji!

Spektakl „Jak zostać smokiem?” ze scenografią, kostiumami i projekcjami Sebastiana Siepietowskiego, zdj. Piotr Dłubak

Jak zostać smokiem? to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią. – mówi reżyserka. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię” – dodaje. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? Co to znaczy radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? Czy chłopakom wolno płakać?

Tekst i reżyseria: Karolina Okurowska-Wabnic
Scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne: Sebastian Siepietowski
Muzyka: Maria Kępisty
Choreografia: Agnieszka Klotzer
Korepetycje wokalne: Marzena Lamch-Łoniewska
Asystentka reżysera: Sylwia Karczmarczyk
Asystentka scenografa: Kinga Melka 

Obsada: Mariusz Urbaniec (gościnnie), Gabriela Bissinger (gościnnie), Czesława Monczka, Marta Honzatko, Małgorzata Marciniak, Sylwia Karczmarczyk, Robert Rutkowski, Sylwia Warmus

Zdjęcia: Piotr Dłubak

Pozostałe aktualności