International Christmas Meeting

Opublikowano 14 gru 2021

13 grudnia DWMiP zorganizował spacer na Jarmark Świąteczny dla studentów zagranicznych z wymiany Erasmus+ oraz MFA. Wydarzenie było realizowane z programu WELCOME TO POLAND.

W ramach spaceru studenci odwiedzili Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wspięli się na Wieżę Matematyczną i podziwiali barokowe wnętrza Oratorium Marianum, a także goszczącą tam wystawę Charlotte Biszewski „Harmonics". Następnie cała grupa udała się na wrocławski Rynek, by spróbować świątecznych specjałów – takich jak tradycyjny czerwony barszcz, wigilijne pierogi i świąteczne pierniki.

W trakcie wspólnego spaceru po wrocławskim Jarmarku świątecznym studenci opowiadali o zimowych i świątecznych zwyczajach w ich krajach. W spacerze wzięli udział studenci z Białorusi, Portugalii, Rosji, Turcji, Rumunii i Ukrainy. Celem wydarzenia było ułatwienie zagranicznym studentom adaptacji na uczelni oraz wzrost umiędzynarodowienia uczelni. Wydarzenie zrealizowane zostało ze środków Programu NAWA WELCOME TO POLAND, realizowanego na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Program WELCOME TO POLAND finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland, realizowanego w ramach Działania 3.3. umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, określony we wniosku o dofinansowanie projektu POWR.03.03.00-IP 14/18.

zamieściła im