Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty

Opublikowano 17 kwi 2023
and
ICRA logo

13 kwietnia 2023 r. w siedzibie Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy trzema uczelniami artystycznymi Wrocławia – Akademią Sztuk Pięknych im. E.Gepperta, Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego i Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, dotyczącego wspólnego projektu dydaktycznego pod nazwą ICRA, czyli Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty.

Projekt, którego liderem jest Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, ma na celu wsparcie kształcenia w zakresie kompetencji potrzebnych do efektywnego funkcjonowania na rynku sztuki i pracy oraz rozwoju artystycznego studentów poprzez pracę ukierunkowaną na wydobywanie i pielęgnowanie naturalnego potencjału artysty.

Podpisanie porozumienia pomiędzy ASP, AMKL i AST związanego z projektem ICRA, czyli Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty.
Podpisanie porozumienia pomiędzy ASP, AMKL i AST

Aktu podpisania trójstronnego porozumienia dokonały prof. dr hab. Helena Tomaszek-Plewa Prorektor ds. studenckich i dydaktyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we W-wiu, prof. dr hab. Elżbieta Czaplińska-Mrozek, Prorektor ds. Filii we W- wiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we W- wiu oraz dr hab. Beata Mak-Sobota Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we W- wiu. W spotkaniu uczestniczyli również z ramienia AMKL mgr Justyna Miłosz – Konopacka lider projektu ICRA, Kierownik Biura Karier AMKL, z ramienia ASP dr Piotr Kuczkowski Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa, i Scenografii i z ramienia AST mgr Joanna Śliwa Kierownik Działu Organizacji Teatru AST i Promocji, będący Koordynatorami ds. projektu ICRA w uczelniach.

<p>Podpisanie porozumienia pomiędzy ASP, AMKL i AST związanego z projektem ICRA,&nbsp;<span>czyli <span><span>Innowacyjne Centrum Rozwoju Artysty.</span></span></span></p>

Z początkiem aktualnego roku akademickiego zainicjowany pilotażowy cykl zajęć, trwający od 3 października do końca grudnia 2022 r. i zrealizowany przy wsparciu Wrocławskiego Centrum Akademickiego, pozwolił przeprowadzić wykłady i szkolenia, warsztaty, stanowiące pomoc w uzyskaniu kompetencji efektywnego funkcjonowania na rynku pracy i zmotywowania do świadomego budowania własnej kariery zawodowej. Na szkolenia w ramach projektu przesłano 413 zgłoszeń uczestnictwa. W ramach projektu mogliśmy zapewnić 192 miejsca na warsztaty, wykłady i szkolenia. Ponadto projekt przyczynił się do integracji całego artystycznego środowiska akademickiego Wrocławia, co podkreślano podczas uroczystego podpisania porozumienia i co umacnia podjętą wspólną inicjatywę, która niebawem będzie mieć swoją kontynuację.