Grafiteka - IV Ogólnopolski Konkurs Grafiki Artystycznej

Opublikowano 18 mar 2024
azg

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów  Plastyków ogłasza IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ.

Celem Konkursu jest przegląd i prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie grafiki artystycznej, aktywizacja środowiska grafików oraz promowanie polskiej sztuki na terenie kraju i za granicą.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów magisterskich wyższych uczelni artystycznych oraz do członków ZPAP,  zwanych dalej Uczestnikami.

Przedmiotem Konkursu są tylko i wyłącznie prace z dziedziny grafiki artystycznej.

Każdy Uczestnik ma prawo zgłosić na Konkurs nie więcej niż trzy prace w dowolnej technice graficznej, powstałe w latach 2022-2024, będące jego własnością.

·       Organizator przewiduje przyznanie następujących nagród i wyróżnień:

o   I miejsce w konkursie „Grafiteka 2024" - 10 000 PLN

o   II miejsce w konkursie „Grafiteka 2024" - 5 000 PLN

o   III miejsce w konkursie „Grafiteka 2024" - 2 000 PLN

o   3 wyróżnienia - po 1 000 PLN

o   Wyróżnienia honorowe - udział w wystawie pokonkursowej

·       Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród w wypadku pozyskania fundatorów nagród lub sponsorów Konkursu.

Terminarz:

do 16 września - Przysyłanie prac zgłaszanych do konkursu na nośnikach (płyta CD lub pendrive), karty zgłoszenia i ksero potwierdzenia opłaty 150zł za I etap Konkursu (karta zgłoszenia wersja elektroniczna i papierowa z podpisem) listownie na adres: OW ZPAP Sekcja Grafiki, 00-052 Warszawa, ul. Mazowiecka 11a (z dopiskiem "Konkurs Grafiteka 2024")  lub przesyłanie kompletu: dokumenty + reprodukcje na adres mailowy organizatora grafiteka@owzpap.pl
do 18 września - Przesyłanie oryginałów prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu lub dostarczenie ich osobiście do siedziby OW ZPAP.

do 9 listopada - Ogłoszenie listy Uczestników wystawy  pokonkursowej  dla Uczestników Konkursu „Grafiteka 2024"

6 grudnia - Ceremonia otwarcia wystawy pokonkursowej, ogłoszenia laureatów oraz wręczenia nagród.

·       Regulamin i bieżące informacje dotyczące Konkursu i wydarzenia „Grafiteka 2024" będą publikowane na: www.owzpap.com oraz na stronie KonkursyKreatywne  i na facebooku.

Grafiteka

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowy Patron Medialny - Konkursy Kreatywne