Przejdź do treści

Fotofestiwal Open Call 2024

Konkurs
Opublikowano 06 lis 2023
and
Fotofestiwal Open Call 2024

Weź udział w naborze projektów i dołącz do grona artystek i artystów 23. edycji Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2024! Prace można przesyłać do 15 grudnia 2023. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. Zgłoszenia i komplet informacji >> na stronie << 

Fotofestiwal Open Call 2024

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, Fotofestiwal zaproponuje Ci: 

  • wystawę podczas 23. edycji Fotofestiwalu (ponad 20.000 widzów);
  • budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 500€;
  • honorarium artystyczne – 400€;
  • zakwaterowanie na główny weekend festiwalu;
  • zwrot kosztów podróży do 200€;
  • promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu.  

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa, 23. edycja odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

Fotofestiwal poszukuje artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. W Jury zasiadają specjaliści i specjalistki z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych.

Zgłoszenia są przyjmowane >> poprzez platformę Picter <<


Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi, organizując wystawy w niesamowitych przestrzeniach poprzemysłowych miasta. 

www / FB / IG

Pozostałe aktualności